Strona Główna » Nowości » Zlikwidowanie ITD, mniej radarów i więcej patroli – nadchodzą gruntowne zmiany!
Inspekcja-Transportu-Drogowego

Zlikwidowanie ITD, mniej radarów i więcej patroli – nadchodzą gruntowne zmiany!

20/11/2015, Kategoria: Nowości, Przepisy Autor: Bartosz Pokrzywiński

Wraz z nowym rządem nadchodzą nowe, bardzo poważne zmiany w przepisach. Nowa partia rządząca chce całkowicie zlikwidować Inspekcję Transportu Drogowego.

Nowa partia rządząca chce przeprowadzić bardzo poważne zmiany na wielu szczeblach władzy wykonawczej. Na pierwszy ogień idą także przepisy ruchu drogowego, a co za tym idzie policja oraz Inspekcja Transportu Drogowego.

Na pierwszy ogień idą zdjęcia z fotoradarów, które teraz mają być za każdym razem dołączane do listu z mandatem adresowanym do właściciela pojazdu. Będzie to dowód na to, kto kierował pojazdem podczas złamania przepisów.

Całkowita likwidacja Inspekcji Transportu Drogowego – co dalej?

Z punktu widzenia branży TSL najważniejszą zmianą przepisów ma być prawdziwa rewolucja w służbach drogowych. Chodzi o całkowite rozwiązanie Inspekcji Transportu Drogowego. Obowiązki ITD miałaby przejąć policja, której kompetencje będą po prostu bardziej skupiały się na samochodach ciężarowych i autobusach.

Zdaniem wiceministra MSWiA niedopuszczalne jest, że o godzinie 16:00 Inspekcja Transportu Drogowego kończy pracę i samochody ciężarowe nie są już kontrolowane. Jarosław Zieliński twierdzi, że w policji tego nie będzie.

Inspektorzy zostaną zatrudnieni w policji, a do życia powołany zostanie zastępca komendanta odpowiedzialny za bezpieczeństwo na drogach. Dodatkowym pomysłem jest także znaczne zwiększenie policyjnych patroli, nie tylko tych drogowych.

Ostatnim projektem zmian w ustawie będzie porządny przegląd fotoradarów, z których część ma zostać całkowicie usunięta. Ponadto za wszystkie fotoradary będzie teraz odpowiadała policja.

Parkingi TIR

Mapa Parkingów TIR na terenie całej Europy. Zaplanuj podróż i znajdź parking dla siebie.

Zakazy Ruchu

Zakazy ruchu samochodów ciężarowych w Europie.
Sprawdź kiedy nie możesz jeździć ciężarówką.

Odcinkowy Pomiar Prędkości

Sprawdź mapę punktów, w których prowadzony jest odcinkowy pomiar prędkości.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress