Strona Główna » ITD i GITD » Zamiast mebli papierosy za 6 mln złotych – przemyt łotewską ciężarówką
Służba Celna z Budziska papierosy przemyt

Zamiast mebli papierosy za 6 mln złotych – przemyt łotewską ciężarówką

06/07/2016, Kategoria: ITD i GITD, Nowości Autor: Bartosz Pokrzywiński

Funkcjonariusze Służby Celnej z Budziska udaremnili przemyt. Łotewska ciężarówka miała przewozić meble, a zamiast tego wiozła papierosy warte prawie 6 milionów złotych.

Na początku lat 90. ubiegłego wieku przemyt był jednym z głównych źródeł finansowania powstających wówczas grup przestępczych. Wystarczyło przekupić celnika na bramce i można było przewozić przez Polskę papierosy bez akcyzy ze wschodu na zachód. Podobnie było ze spirytusem.

Czasy się jednak mocno zmieniły i dzisiaj nie ma już “Młodych Wilków”, a ci którzy próbują, często płacą za to bardzo wysoką karę. Najprawdopodobniej taki los spotka Łotysza, który próbował przewieźć przez Litwę i Polskę papierosy.

Przemyt papierosów – 10 lat więzienia

Służba Celna z Budziska zatrzymała do kontroli łotewską ciężarówkę. Auto zostało poddane kontroli skanerem RTG, a następnie dokładnie zrewidowane. Według dokumentów, ciężarówka miała przewozić meble, jednak w naczepie znajdowało się 460 000 paczek papierosów o szacowanej wartości rynkowej około 6 milionów złotych.

Obecnie funkcjonariusze ustalają ich pochodzenie oraz adres, pod który zmierzały. Kierowcy grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Podlaska Służba Celna

Parkingi TIR

Mapa Parkingów TIR na terenie całej Europy. Zaplanuj podróż i znajdź parking dla siebie.

Zakazy Ruchu

Zakazy ruchu samochodów ciężarowych w Europie.
Sprawdź kiedy nie możesz jeździć ciężarówką.

Odcinkowy Pomiar Prędkości

Sprawdź mapę punktów, w których prowadzony jest odcinkowy pomiar prędkości.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress