Strona Główna » Nowości » Zabranie prawa jazdy za ponownie przeładowaną ciężarówkę – Rosyjskie prawo powinno być wprowadzone także w Polsce?
Waga-ITD

Zabranie prawa jazdy za ponownie przeładowaną ciężarówkę – Rosyjskie prawo powinno być wprowadzone także w Polsce?

10/09/2015, Kategoria: Nowości Autor: Bartosz Pokrzywiński

Rosyjski rząd przygotowuje nowy zapis prawny do Kodeksu Wykroczeń Administracyjnych. Czy podobny przepis sprawdziłby się także w naszym kraju?

Wygląda na to, że rosyjski rząd wypowiada wojnę nieuczciwym firmom transportowym. Już wkrótce wprowadzone ma tam zostać prawo mówiące o tym, że za ponowne przeładowanie samochodu ciężarowego nawet o 5%, kierowcy odbierane jest prawo jazdy.

Poza manipulacjami czasu pracy kierowcy, przeładowania samochodów ciężarowych to obecnie największy problem transportu, który jest efektem nieuczciwej konkurencji.

Rosjanie postanowili wprowadzić przepis, który ma zmniejszyć odsetek przeładowanych przewozów. Obecnie za przekroczenie dopuszczalnej masy całkowitej pojazdu grozi mandat w wysokości od 1500 do 2000 rubli, czyli od 20 do 26 euro.

Po wejściu w życie nowych przepisów, a ma się to stać jeszcze w tym roku, poza tamtejszą policją także pracownicy Rostransnadzoru będą mogli ważyć samochody ciężarowe.

Czy tego typu przepis sprawdziłby się także w Polsce? Zapewne wielu kierowców powie, że często przekraczanie DMC nie leży w ich interesie, a w interesie przedsiębiorcy, który wywiera presję, chcąc zarobić więcej.

W tym wypadku konieczne byłoby także nałożenie dodatkowych kar na właściciela firmy. Czy utrata licencji byłaby dobrym sposobem?

Piszcie w komentarzach jakie jest Wasze zdanie na ten temat.

Parkingi TIR

Mapa Parkingów TIR na terenie całej Europy. Zaplanuj podróż i znajdź parking dla siebie.

Zakazy Ruchu

Zakazy ruchu samochodów ciężarowych w Europie.
Sprawdź kiedy nie możesz jeździć ciężarówką.

Odcinkowy Pomiar Prędkości

Sprawdź mapę punktów, w których prowadzony jest odcinkowy pomiar prędkości.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress