Strona Główna » ITD i GITD » Zabrała urządzenie, wsadziła sobie pod bieliznę i zanieczyściła odchodami – małżeństwo z Łotwy na podwójnej obsadzie
WITD-Białystok

Zabrała urządzenie, wsadziła sobie pod bieliznę i zanieczyściła odchodami – małżeństwo z Łotwy na podwójnej obsadzie

26/08/2016, Kategoria: ITD i GITD Autor: Bartosz Pokrzywiński

Inspektorzy z WITD w Białymstoku zatrzymali do kontroli Łotewską ciężarówkę, która prowadzona była przez łotewskie małżeństwo jadące na podwójnej obsadzie. Takiej kontroli nie spodziewał się nikt.

Standardowe zatrzymali inspektorów z WITD w Białymstoku, którzy na drodze krajowej nr 8 przeprowadzili kontrolę ciężarówki jadącej z Estonii do Niemiec. Na miejscu stwierdzono nieprawidłowość w pracy tachografu i postanowiono udać się do serwisu tego typu urządzeń.

W serwisie okazało się, że łotewskie małżeństwo miało zamontowane urządzenie, które sprytnie fałszuje pracę tachografu, rejestrując odpoczynek w czasie, kiedy pojazd znajduje się w ruchu.

Wsadziła w bieliznę i ubrudziła odchodami – reakcja kobiety

WITD-Białystok-2

Podczas oględzin zmyślnego urządzenia kobieta jadąca w tej podwójnej obsadzie, zabrała je i schowała pod bielizną. Pomimo próśb i gróźb ze strony inspektorów, oddała je dopiero po tym jak została skuta kajdankami i przeprowadzona do radiowozu – wcześniej zdążyła zanieczyścić je swoimi odchodami.

Oczywiście nie obyło się bez kar – na kierowcę nałożony został mandat w wysokości 8000 zł, a przewoźnik musiał wpłacić 6000 zł kaucji na poczet kary.

WITD-Białystok-3

Parkingi TIR

Mapa Parkingów TIR na terenie całej Europy. Zaplanuj podróż i znajdź parking dla siebie.

Zakazy Ruchu

Zakazy ruchu samochodów ciężarowych w Europie.
Sprawdź kiedy nie możesz jeździć ciężarówką.

Odcinkowy Pomiar Prędkości

Sprawdź mapę punktów, w których prowadzony jest odcinkowy pomiar prędkości.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress