Strona Główna » ITD i GITD » Volvo ważyło 54 tony – łącznie 20 000 zł mandatu!
witd-radom

Volvo ważyło 54 tony – łącznie 20 000 zł mandatu!

19/09/2016, Kategoria: ITD i GITD Autor: Bartosz Pokrzywiński

Masa rzeczywista pojazdu wynosiła ponad 54 tony, a kierowca dodatkowo kierowca nie rejestrował przebiegu jazdy na tacho. Może za to zapłacić nawet 20 000 zł.

W weekend inspektorzy z WITD w Radomiu prowadzili nocne kontrole samochodów ciężarowych na drogach krajowych nr 7 oraz 12 na terenie Radomia. Zatrzymano dwa ciężarowe zestawy przewożące betonowe szamba.

Zgodnie z przepisami, taki tandem powinien ważyć nie więcej niż 40 ton. Po zważeniu okazało się, że ten lżejszy waży 53,6 a ten cięższy 54,1 tony. Oczywiście oznacza to, że pojazdy te klasyfikowane powinny być jako przewóz ponadnormatywny.

Nocny przewóz szamba w Radomiu – 20 000 zł kary

Teoretycznie więc do przeprowadzenia takiego przejazdu konieczne byłoby posiadanie zezwolenia kategorii VII, którego oczywiście żaden z kierowców nie posiadał. W związku z tym przewoźnikowi grozi teraz kara w wysokości 15 000 zł za tak znaczne przekroczenie DMC.

Dodatkowo jeden z kierowców nie rejestrował przebytej trasy oraz czasu jazdy na tachografie. To naruszenie zagrożone jest karą w wysokości 5000 zł. Łącznie więc mamy 20 000 zł za nocny przewóz betonowych zbiorników do szamba. To dopiero szambo…

Parkingi TIR

Mapa Parkingów TIR na terenie całej Europy. Zaplanuj podróż i znajdź parking dla siebie.

Zakazy Ruchu

Zakazy ruchu samochodów ciężarowych w Europie.
Sprawdź kiedy nie możesz jeździć ciężarówką.

Odcinkowy Pomiar Prędkości

Sprawdź mapę punktów, w których prowadzony jest odcinkowy pomiar prędkości.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress