Strona Główna » Ciężarówki » Volvo Trucks i Dongfeng Motor Group – nowa współpraca i wejście Chińczyków do Europy
Dongfeng-KL

Volvo Trucks i Dongfeng Motor Group – nowa współpraca i wejście Chińczyków do Europy

02/02/2015, Kategoria: Ciężarówki Autor: Bartosz Pokrzywiński

Volvo Trucks ogłosiło oficjalnie rozpoczęcie współpracy z chińskim koncernem motoryzacyjnym Dongfeng Motor Group. Dzięki temu Szwedzi będą największym producentem ciężarówek na świecie.

Do życia powołana została nowa spółka o nazwie Dongfeng Commercial Vehicles Co. LTD, którą w skrócie określa się jako DFCV. Aż 55% udziałów trafiło do chińskiego potentata w produkcji samochodów ciężarowych i lidera tamtejszego rynku, koncernu Dongfeng Motor Group. Pozostałe 45% leży w rękach koncernu Volvo AB.

Volvo-VN

Szwedzi chwalą się w biuletynie prasowym, że jako trzeci największy producent ciężarówek, w 2011 roku sprzedali 180 000 aut, rozpoczęli współpracę z drugim największym producentem, który w tym samym okresie sprzedał 186 000 pojazdów. Dzięki temu Volvo w pewnym sensie stało się liderem rynku.

Współpraca ma zaowocować umocnieniem się rynkowej pozycji marki Dongfeng i przygotowaniem jej do podboju kolejnych rynków. W planach jest Ameryka Południowa oraz Europa Wschodnia. Chiny mogłyby w ten sposób wykorzystać swoją współpracę gospodarczą z Rosją. Ostatnim z trzech kroków koncernu DFCV ma być wprowadzenie marki Dongfeng na najtrudniejsze rynki, czyli najprawdopodobniej Amerykę Północną oraz Unię Europejską.

Parkingi TIR

Mapa Parkingów TIR na terenie całej Europy. Zaplanuj podróż i znajdź parking dla siebie.

Zakazy Ruchu

Zakazy ruchu samochodów ciężarowych w Europie.
Sprawdź kiedy nie możesz jeździć ciężarówką.

Odcinkowy Pomiar Prędkości

Sprawdź mapę punktów, w których prowadzony jest odcinkowy pomiar prędkości.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress