Strona Główna » Ciężarówki » Volvo FH16 Euro 6 – najmocniejsza ciężarówka na świecie
Volvo FH16 Euro 6

Volvo FH16 Euro 6 – najmocniejsza ciężarówka na świecie

03/04/2014, Kategoria: Ciężarówki, Nowości Autor: Bartosz Pokrzywiński

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Volvo rozpoczęło produkcję modelu FH16 z nowymi jednostkami napędowymi spełniającymi normy emisji spalin Euro 6.

Jednostka napędowa Volvo o numerze D13K460 to pierwszy silnik w historii ciężarowej dywizji szwedzkiej marki, który spełnia normy emisji spalin Euro 6. Zgodnie z tymi wymaganiami w warunkach ustalonych cykl badawczy emisji tlenków azotu (NOX) musi wynosić do 0,40 g/kWh, a filtr cząstek stałych może emitować do 0,01 g/kWh zanieczyszczeń.
baner2

Volvo FH16 Euro 6 – najmocniejsza ciężarówka na świecie

Nowe silniki Volvo Euro 6 muszą być wyposażone w taki filtr cząstek stałych DPF, który wychwytuje nawet najmniejsze drobinki sadzy. Jednak nawet pomimo troski o ekologię ciągniki siodłowe z rodziny Volvo FH16 Euro 6 zachowały to, co również bardzo ważne dla ciężarówek.

Volvo FH16 Euro 6

Volvo FH16 Euro 6 oferuje nawet 750 KM oraz gigantyczny moment obrotowy w postaci 3550 Nm i jest jednocześnie najmocniejszym samochodem ciężarowym na świecie. Pojazd ten świetnie sprawdzi się w ciężkich zestawach drogowych, gdzie potrzebna jest bardzo duża moc.

Volvo FH16 Euro 6 – I-Shift, DPF i ERG

Szwedzki producent oferuje także słabsze warianty 16-litrowego silnika generacji K, rozwijające moc 650 i 3150 Nm lub 550 KM i 2900 Nm. Oczywiście każdy z nich spełnia normy emisji spalin Euro 6. Silniki wyposażono w zautomatyzowaną skrzynię biegów Volvo I-Shift, a najsłabsza odmiana o mocy 550 KM opcjonalnie oferowana jest także z manualną przekładnią.
baner2
Ponadto Volvo FH16 Euro 6 dostępne jest standardowo z hamulcem silnikowym Volvo VEB+ o mocy hamowania powiększonej z 425 do 470 kW, która dostępna jest przy 2200 obr./min. Osiągnięcie norm emisji spalin Euro 6 nie byłoby możliwe gdyby nie zastosowanie chłodzonego układu recyrkulacji spalin ERG (Exhaust Gas Recirculation). 

Volvo FH16 Euro 6

 

Parkingi TIR

Mapa Parkingów TIR na terenie całej Europy. Zaplanuj podróż i znajdź parking dla siebie.

Zakazy Ruchu

Zakazy ruchu samochodów ciężarowych w Europie.
Sprawdź kiedy nie możesz jeździć ciężarówką.

Odcinkowy Pomiar Prędkości

Sprawdź mapę punktów, w których prowadzony jest odcinkowy pomiar prędkości.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress