Strona Główna » Nowości » Volvo 7900 Electric – elektryczny hybrydowy autobus
Volvo 7900 Electric - elektryczny hybrydowy autobus

Volvo 7900 Electric – elektryczny hybrydowy autobus

02/09/2014, Kategoria: Nowości Autor: Bartosz Pokrzywiński

Na wrześniowych Międzynarodowych Targach Pojazdów Komercyjnych IAA w Hanowerze Volvo zaprezentuje nowy, hybrydowy autobus Volvo 7900.

Nowy hybrydowy autobus od Volvo ma być cichy, czysty i zużywać znacznie mniej paliwa od swoich konkurentów. Szwedzi twierdzą, że to zupełnie nowy rozdział w historii transportu publicznego. Producent podpisał już nawet kontrakty z europejskimi miastami na dostawę tych autobusów.
baner2
Elektryczna hybryda Volvo 7900 dzięki możliwości doładowywania za pośrednictwem stacji dokującej (plug-in hybrid) ma charakteryzować się zużyciem oraz emisją dwutlenku węgla niższą nawet o 75% w porównaniu do standardowych silników diesla. To oznacza całkowite zużycie energii zmniejszone o 60%.

Volvo 7900 – oszczędny autobus miejski

Volvo Buses przywiązało uwagę także do poziomu hałasu emitowanego przez współczesne autobusy. Podobno poziom hałasu przy nowej hybrydzie ze Szwecji wynosi zaledwie 65 decybeli, czyli tyle ile dźwięku powstaje podczas zwykłej rozmowy.

Przez 70% miejskiej trasy, autobus porusza się wykorzystując jedynie silnik elektryczny. Przy okazji postoju na stacjach końcowych odbywa się ładowanie, które ma trwać zaledwie 6 minut. Rozpoczęcie produkcji Volvo 7900 Electric przewidziane jest na początek 2016 roku. Europejskie miasta takie jak Hamburg, Luksemburg czy Sztokholm już podpisały umowy z Volvo Buses.

Volvo 7900 Electric Hybrid - autobus z napędem elektrycznym

Parkingi TIR

Mapa Parkingów TIR na terenie całej Europy. Zaplanuj podróż i znajdź parking dla siebie.

Zakazy Ruchu

Zakazy ruchu samochodów ciężarowych w Europie.
Sprawdź kiedy nie możesz jeździć ciężarówką.

Odcinkowy Pomiar Prędkości

Sprawdź mapę punktów, w których prowadzony jest odcinkowy pomiar prędkości.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress