Strona Główna » Ciężarówki » Volkswagen będzie produkował amerykańskie ciężarówki – VAG kupuje markę International
international-lonestar-volkswagen

Volkswagen będzie produkował amerykańskie ciężarówki – VAG kupuje markę International

08/09/2016, Kategoria: Ciężarówki, Nowości Autor: Bartosz Pokrzywiński

Zgodnie z zapowiedziami Volkswagen kontynuuje ekspansję rynku ciężarowego. Niemiecki koncern zwiększa pakiet udziałów w amerykańskiej marce Navistar International.

Pomimo gigantycznych odszkodowań i problemów związanych z aferą “Diesel Gate”, wyniki sprzedaży samochodów z pierwszej połowy 2016 roku pokazują, że Volkswagen jest obecnie największym producentem aut na świecie.

Niemiecki kolos stawia coraz odważniejsze kroki także w branży samochodów ciężarowych. Jakiś czas temu Volkswagen zainwestował w Scanię oraz Mana, a teraz do swojego portfolio chce dołączyć kolejnego producenta ciężarówek, amerykańską markę Navistar International.

international-9900

Navistar International – 16,6% za 256 milionów dolarów

Obecnie VAG jest właścicielem 19,9% udziałów w firmie i już teraz szykuje się do przejęcia dodatkowych 16,6%. Za tę część centrala z Wolfsburga zapłaci 256 milionów dolarów, co mogłoby oznaczać, że pełny pakiet akcji jest wart około 1,5 miliarda dolarów. Według danych z 2013 roku firma osiąga roczny przychód w wysokości około 10 miliardów dolarów.

Navistar International ma utworzyć spółkę joint venture i pozyskać dzięki temu przynajmniej 500 milionów dolarów w ciągu najbliższych lat. Transakcja jest częściowo spowodowana presją wywartą na Navistar, którą wywierają nowe przepisy prawne w Stanach Zjednoczonych.

To właśnie przez wymuszenie redukcji emisji CO2 o 25% w ciągu najbliższej dekady, amerykańscy producenci szukają partnerów technologicznych.

Volkswagen już teraz udostępnia marce International jednostki napędowe Mana. W niedalekiej przyszłości oba przedsiębiorstwa nawiążą prawdopodobnie jeszcze bliższą współpracę.

international-prostar-2

Parkingi TIR

Mapa Parkingów TIR na terenie całej Europy. Zaplanuj podróż i znajdź parking dla siebie.

Zakazy Ruchu

Zakazy ruchu samochodów ciężarowych w Europie.
Sprawdź kiedy nie możesz jeździć ciężarówką.

Odcinkowy Pomiar Prędkości

Sprawdź mapę punktów, w których prowadzony jest odcinkowy pomiar prędkości.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress