Strona Główna » Nowości » Volkswagen kupi Scanię?
Scania R620 Highline

Volkswagen kupi Scanię?

27/02/2014, Kategoria: Nowości Autor: Bartosz Pokrzywiński

Koncern Volkswagena przymierza się do odkupienia wszystkich udziałów marki Scania. Niemcy prowadzą negocjacje w Sztokholmie.

Scania jest chyba najbardziej rozpoznawalną marką wśród samochodów wśród producentów samochodów ciężarowych. Nie chodzi tylko o markę, szwedzkie pochodzenie, ale również o charakterystyczną stylistykę ciężarówek produkowanych przez Scanię.
baner2

Volkswagen jest jednym z największych koncernów motoryzacyjnych na świecie i dogonił już dwa molochy w postaci General Motors i Toyoty. Niemcy chcą zwiększyć swoje wpływy na rynku motoryzacyjnym i po kupnie Mana, chcą przejąć Scanię.

Scania i Volkswagen – 20% za 7 miliardów

Koncern z Wolfsburga jest już właścicielem większościowego pakietu akcji szwedzkiej marki i niedawno złożył ofertę zakupu pozostałych 20% udziałów. Są one w posiadaniu spółek oraz szwedzkich banków, a Niemcy wycenili ich wartość na blisko 7 miliardów dolarów.

Volkswagen prowadzi rozmowy z właścicielami tych pakietów, by całkowicie przejąć Scanię. Koncern obiecuje zwiększenie produkcji oraz zostawienie biura konstrukcyjnego i siedziby zarządu w obecnych miejscach. Trzymamy rękę na pulsie.

Parkingi TIR

Mapa Parkingów TIR na terenie całej Europy. Zaplanuj podróż i znajdź parking dla siebie.

Zakazy Ruchu

Zakazy ruchu samochodów ciężarowych w Europie.
Sprawdź kiedy nie możesz jeździć ciężarówką.

Odcinkowy Pomiar Prędkości

Sprawdź mapę punktów, w których prowadzony jest odcinkowy pomiar prędkości.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress