Strona Główna » Nowości » Uzbrojone wojsko w Calais – port celem terrorystów
Port-Calais

Uzbrojone wojsko w Calais – port celem terrorystów

02/08/2016, Kategoria: Nowości Autor: Bartosz Pokrzywiński

W Calais pojawili się uzbrojeni żołnierze, których obecność jest uzasadniona względami bezpieczeństwa. Czy port jest bezpieczny dla ruchu tranzytowego?

Francuskie służby ogłosiły alarm w obawie przed zamachami terrorystycznymi inicjowanymi przez tzw. Państwo Islamskie. Uzbrojeni żołnierze zostali wysłani do obrony i wsparcia obecnych tam od dawna służb.

W okresie wakacyjnym port w Calais nie jest tylko jednym z najważniejszych szlaków tranzytowych na świecie, ale także jest to jedno z najczęściej uczęszczanych miejsc przez turystów. Prezydent Francji w obawie przed zamachami zapowiedział, że port natychmiast objęty zostanie dodatkowym nadzorem wojskowym.

Wojsko w Calais – sytuacja wyjątkowa

Niestety francuskie władze potwierdziły, że może to mieć wpływ na spowolnienie ruchu promowego, a co za tym idzie ruchu tranzytowego na trasie między Wielką Brytanią, a Francją.

Dawajcie nam znać jak wygląda obecnie sytuacja w Calais. Być może ten wyjątkowy stan poprawi bezpieczeństwo kierowców i uchroni przed falą emigrantów, którzy często dopuszczają się napaści, byleby tylko dostać się na Wyspy.

Parkingi TIR

Mapa Parkingów TIR na terenie całej Europy. Zaplanuj podróż i znajdź parking dla siebie.

Zakazy Ruchu

Zakazy ruchu samochodów ciężarowych w Europie.
Sprawdź kiedy nie możesz jeździć ciężarówką.

Odcinkowy Pomiar Prędkości

Sprawdź mapę punktów, w których prowadzony jest odcinkowy pomiar prędkości.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress