Strona Główna » Nowości » Uwaga na radary wysokiej rozdzielczości!
Policyjny radar, radarowy pomiar prędkości

Uwaga na radary wysokiej rozdzielczości!

22/09/2014, Kategoria: Nowości Autor: Bartosz Pokrzywiński

Kilka dni temu rozpoczął się pierwszy etap akcji, której zadaniem jest dokładnie zbadanie tego jak często, w jaki sposób i jacy kierowcy łamią przepisy ruchu drogowego.

Sekretariat Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu drogowego zlecił badania, które mają odpowiedzieć na pytania dotyczące tego z jaką prędkością jeżdżą polscy kierowcy, ilu z nich faktycznie rozmawia przez telefon oraz o to jak dbają oni o bezpieczeństwo dzieci w samochodach.

Pierwszy etap badań rozpoczął się 16 września i zakończy się 30 października tego roku. Kolejne etapy zaplanowano na kwiecień oraz wrzesień 2015 roku. W 16 polskich województwach dokonywane będą specjalne pomiary na drogach krajowych, wojewódzkich oraz powiatowych, a także w miastach i na wybranych odcinkach autostrad i dróg ekspresowych.

Radarowy pomiar prędkości – dokładne badania

Za przeprowadzenie badań odpowiada Instytut Transportu Samochodowego. Rejestrowane będą nie tylko wykroczenia popełniane przez kierowców, ale także rodzaj pojazdu, wiek oraz płeć kierowcy i pasażerów. W praktyce chodzi o to żeby stworzyć dokładny profil polskiego kierowcy. Właśnie z tego typu badań korzystają również ubezpieczalnie obliczając stawkę składki ubezpieczeniowej.
baner2
Pomiary prędkości będą prowadzone przez całą dobę z wykorzystaniem wysokiej rozdzielczości radarów. Zachowania kierowców mają być obserwowane przez niemniej jak 2 godziny w taki sposób żeby uzyskać odpowiednie próbki. W miastach wojewódzkich chodzi o 2000 pojazdów, na drogach krajowych 1000, wojewódzkich 500, a powiatowych 250 pojazdów.

Uważajcie na drogach!

Parkingi TIR

Mapa Parkingów TIR na terenie całej Europy. Zaplanuj podróż i znajdź parking dla siebie.

Zakazy Ruchu

Zakazy ruchu samochodów ciężarowych w Europie.
Sprawdź kiedy nie możesz jeździć ciężarówką.

Odcinkowy Pomiar Prędkości

Sprawdź mapę punktów, w których prowadzony jest odcinkowy pomiar prędkości.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress