Strona Główna » Nowości » Toruń chce budować trzeci most – w którym miejscu?
Most w Toruniu fot. torun.pl

Toruń chce budować trzeci most – w którym miejscu?

17/05/2016, Kategoria: Nowości Autor: Bartosz Pokrzywiński

Most Zachodni, tak ma nazywać się nowa inwestycja, którą władze Torunia najprawdopodobniej będą chciały zrealizować w latach 2025-2030. W którym miejscu zlokalizowana zostanie przeprawa?

W 2013 roku w Toruniu otwarty został most im. gen. Elżbiety Zawackiej, jednak nie rozwiązał on wszystkich problemów komunikacyjnych tego nadwiślańskiego miasta. W godzinach szczytu nadal tworzą się korki, które paraliżują centrum.

Coraz częściej mówi się o tym, że władze Torunia chcą wybudować trzeci most. Nie są to jednak tylko plotki. Po raz pierwszy obiekt pojawił się w dokumentach 10 lat temu w ramach dokumentu “Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Torunia”.

Most Zachodni w Toruniu – połączy DK80 i S10?

Dodatkowe wzmianki dotyczące tej inwestycji pojawiły się również w “Studium zrównoważonego rozwoju systemów transportowych powiatów bydgoskiego i toruńskiego ze szczególnym uwzględnieniem miast Bydgoszczy i Torunia”. Ten dokument opracowany został przez naukowców z Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy.

Most Zachodni w Toruniu

Obecnie najbardziej prawdopodobne jest, że inwestycja zostanie zaplanowana na lata 2025-2030. Odłożenie realizacji tego projektu związane jest z finansami, ponieważ ogromne nakłady finansowe będą wymagały wsparcia zewnętrznego.

Most Zachodni, bo tak nazwany zostanie ten obiekt, będzie zbudowany na wysokości Szosy Okrężnej, w okolicach Przedmieścia Bydgoskiego i mógłby połączyć drogi krajowej 80 i 15, dodatkowo dochodząc również do S10.

To rozwiązanie pozwoliłoby jadącym z kierunku Bydgoszczy drogą krajową 80, chcącym dostać się na autostradę A1, na ominięcie Torunia i skrócenie drogi do węzła Czerniewice.

Parkingi TIR

Mapa Parkingów TIR na terenie całej Europy. Zaplanuj podróż i znajdź parking dla siebie.

Zakazy Ruchu

Zakazy ruchu samochodów ciężarowych w Europie.
Sprawdź kiedy nie możesz jeździć ciężarówką.

Odcinkowy Pomiar Prędkości

Sprawdź mapę punktów, w których prowadzony jest odcinkowy pomiar prędkości.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress