Strona Główna » ITD i GITD » Rekordowy przemyt – ciężarówka z papierosami za 3,9 mln zł!
Straż graniczna

Rekordowy przemyt – ciężarówka z papierosami za 3,9 mln zł!

20/11/2014, Kategoria: ITD i GITD Autor: Bartosz Pokrzywiński

Przedwczoraj w nocy z 17 na 18 listopada funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej udaremnili przemyt ogromnej ilości papierosów. Wartość ładunku wynosiła ponad 3,9 mln zł.

Bardzo dobrą robotę wykonała polska straż graniczna. Funkcjonariusze Wydziału Zabezpieczenia i Działań POSG zatrzymali do kontroli ciężarówkę poruszającą się po drodze krajowej DK8 nieopodal miejscowości Kumiała w powiecie sokólskim.

Ciężarówka była prowadzona przez polskiego kierowcę, a na naczepie znajdowały się pudła owinięte czarną folią, a w nich około 330 tysięcy paczek papierosów. Ponad 153 tysięcy paczek pochodziło z Białorusi, a 177 tysięcy z Rosji. Oczywiście nie miały one polskiej akcyzy.

Papierosy z przemytu – 5 mln zł straty dla skarbu państwa

Łączna wartość tego ładunku to ponad 3,9 mln zł, a jeśli dojechałyby one do celu i zostały rozprowadzone w naszym kraju, wówczas skarb państwa straciłby ponad 5 mln zł. Swoją drogą doskonale obrazuje to jak ogromną część z wartości papierosów stanowią opłaty akcyzowe.

Kierowca ciężarówki to 47-letni mężczyzna, któremu teraz grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Wystarczy jednak wyobrazić sobie co by było i ile przemytnicy mogliby zarobić, gdyby udało im się rozprowadzić papierosy.

Parkingi TIR

Mapa Parkingów TIR na terenie całej Europy. Zaplanuj podróż i znajdź parking dla siebie.

Zakazy Ruchu

Zakazy ruchu samochodów ciężarowych w Europie.
Sprawdź kiedy nie możesz jeździć ciężarówką.

Odcinkowy Pomiar Prędkości

Sprawdź mapę punktów, w których prowadzony jest odcinkowy pomiar prędkości.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress