Strona Główna » Prawo » Przekroczyłeś prędkość o 50 km/h i tracisz prawo jazdy – nowe przepisy od 17 maja
Policja-drogówka

Przekroczyłeś prędkość o 50 km/h i tracisz prawo jazdy – nowe przepisy od 17 maja

21/04/2015, Kategoria: Prawo Autor: Bartosz Pokrzywiński

Rządowe Centrum Legislacji oficjalnie opublikowało nowelizację ustawy dotyczącej kar dla kierowców. Już od 17 maja przekroczenie prędkości o 50 km/h w terenie zabudowanym równoznaczne będzie z utratą prawa jazdy.

Tym razem rząd nie żartował, mówiąc na temat zaostrzenia kar za najsurowsze wykroczenia w ruchu drogowym. Centrum Legislacji opublikowało nowelizację ustawy, zgodnie z którą począwszy od 17 maja 2015 roku za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o 50 km/h kierowca straci prawo jazdy na 3 miesiące.

Ostrzejsze kary dla kierowców od 17 maja

Jeśli w tym okresie zostanie on przyłapany na prowadzeniu pojazdu, okres próbny ulegnie podwojeniu do 6 miesięcy. Kolejne złamanie tego zakazu spowoduje wydanie decyzji o całkowitym cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem.

Przy okazji zaostrzania przepisów dotyczących przekroczeń prędkości, wprowadzono także kolejne zmiany. Za przewożenie autem liczby osób powyżej liczby miejsc w dowodzie rejestracyjnym prawo jazdy także zostaje zatrzymane na okres 3 miesięcy. Ponadto prowadzenie auta po odebraniu uprawnień przez sąd nie będzie już wykroczeniem, a przestępstwem.

Parkingi TIR

Mapa Parkingów TIR na terenie całej Europy. Zaplanuj podróż i znajdź parking dla siebie.

Zakazy Ruchu

Zakazy ruchu samochodów ciężarowych w Europie.
Sprawdź kiedy nie możesz jeździć ciężarówką.

Odcinkowy Pomiar Prędkości

Sprawdź mapę punktów, w których prowadzony jest odcinkowy pomiar prędkości.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress