Strona Główna » Prawo » Opłaty drogowe w Belgii – Viapass od 1 kwietnia 2016
Oplaty-drogowe-w-Belgii

Opłaty drogowe w Belgii – Viapass od 1 kwietnia 2016

08/10/2015, Kategoria: Prawo Autor: Bartosz Pokrzywiński

Począwszy od 1 kwietnia 2016 roku na terenie całej Belgii wprowadzony zostanie zupełnie nowy system elektronicznego poboru opłat drogowych o nazwie Viapass.

Do tej pory wszyscy kierowcy korzystający z tamtejszej sieci dróg i autostrad zobowiązani byli do kupowania eurowiniet, przy czym firmy transportowe musiały wyposażyć samochody ciężarowe w urządzenia obliczające stawki za przejazd.

Eurowiniety ważne były w Belgii, Holandii oraz Luksemburgu, a także w Szwecji oraz Danii. Nowy elektroniczny system poboru opłat Viapass dotyczyć ma tylko i wyłącznie belgijskich dróg, a jego operatorem jest konsorcjum Satellic N.V., które powstało z połączenia T-Systems International Gmbh oraz Strabag AG.

Rejestrację firm do nowego systemu prowadzi znana w całej branży transportowej firma UTA, jeden z największych emitentów kart paliwowych. Zgłaszać się można już teraz, a zupełnie nowy elektroniczny system poboru opłat Viapass zostanie uruchomiony w Belgii od 1 kwietnia 2016 roku.

Przypominamy, że obowiązek płacenia myta dotyczy wszystkich samochodów ciężarowych oraz pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 12 ton, z wyjątkiem autobusów. System eurowiniet przewiduje opłatę za określony czas korzystania z sieci drogowej, przy czym Viapass naliczał będzie kwotę za każdy pokonany kilometr.

Parkingi TIR

Mapa Parkingów TIR na terenie całej Europy. Zaplanuj podróż i znajdź parking dla siebie.

Zakazy Ruchu

Zakazy ruchu samochodów ciężarowych w Europie.
Sprawdź kiedy nie możesz jeździć ciężarówką.

Odcinkowy Pomiar Prędkości

Sprawdź mapę punktów, w których prowadzony jest odcinkowy pomiar prędkości.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress