Strona Główna » ITD i GITD » Opel w Renault jak matrioszka – van w dostawczaku
Inspekcja-Transportu-Drogowego

Opel w Renault jak matrioszka – van w dostawczaku

16/02/2015, Kategoria: ITD i GITD Autor: Bartosz Pokrzywiński

Rodzinny Opel zaparkowany na pace dostawczego Renault. Ich kierowcy uznali, że smutno im jeździć osobno, więc zaczęli podróżować razem.

Tuż przed weekendem policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku mieli okazję przeprowadzić bardzo ciekawą kontrolę. Zatrzymali oni Renault Mastera z windą na litewskich numerach rejestracyjnych, który był autem należącym do firmy kurierskiej.

Kontrola policyjna samochodowej matrioszki

Renault Master miał niedomkniętą burtę windy i jechał bardzo wolno. W kabinie podróżowało dwóch mężczyzn, a w przedziale ładunkowym znajdował się samochód jednego z nich. Srebrny Opel Zafira zaparkowany był wewnątrz dostawczego Renault, co mogłoby sugerować, że auto służyło do popełnienia przestępstwa lub jest kradzione.

Inspekcja-Transportu-Drogowego

Okazało się jednak, że wszystko było zgodnie z prawem, a van należał do jednego z mężczyzn. Obydwaj regularnie jeździli do pracy oddzielnie, jednak w pewnym momencie doszli do wniosku, że mogą zaoszczędzić na paliwie, wjeżdżając Oplem do Renault. Dzięki temu podróż miała być dla nich mniej męcząca i przyjemniejsza, bo przy okazji mogli sobie porozmawiać.

Obaj kierowcy byli trzeźwi, a wszystko, poza samym zabezpieczeniem pojazdu, było zgodnie z prawem. Po tym jak rozładowali vana, kierowca dostawczaka został ukarany mandatem i obaj pojechali dalej, tym razem już osobno.

Inspekcja-Transportu-Drogowego

To jednak nic. Pamiętacie rekordzistę sprzed kilku lat, który ciężarową lawetą przewoził drugą ciężarówkę Iveco, na której zaparkowany był dostawczak, na którym stał osobowy Mercedes CLK?

Słyszeliście kiedykolwiek o podobnych przypadkach? Wklejajcie zdjęcia w komentarzach.

Laweta-na-lawecie

Parkingi TIR

Mapa Parkingów TIR na terenie całej Europy. Zaplanuj podróż i znajdź parking dla siebie.

Zakazy Ruchu

Zakazy ruchu samochodów ciężarowych w Europie.
Sprawdź kiedy nie możesz jeździć ciężarówką.

Odcinkowy Pomiar Prędkości

Sprawdź mapę punktów, w których prowadzony jest odcinkowy pomiar prędkości.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress