Strona Główna » Nowości » Odcinkowy pomiar prędkości wiosną 2015
Odcinkowy pomiar prędkości

Odcinkowy pomiar prędkości wiosną 2015

07/10/2014, Kategoria: Nowości Autor: Bartosz Pokrzywiński

Oficjalnie zakończono testy urządzeń służących do wykonywania odcinkowego pomiaru prędkości. Już wkrótce na drogach pojawią się bramki mierzące średni czas przejazdu.

Na temat odcinkowego pomiaru prędkości pisaliśmy już wielokrotnie. Jako jedyny portal w Polsce stworzyliśmy też mapę miejsc, na której znaleźć można precyzyjne lokalizacje odcinków, na których mierzona będzie średnia prędkość przejazdu.

Jak działa odcinkowy pomiar prędkości?

Działanie tego systemu jest bardzo proste. Kierowca przejeżdża przez bramownicę wjazdową, wyglądającą podobnie jak brama systemu ViaTOLL, a za kilkaset metrów, kilka lub kilkanaście kilometrów przejeżdża przez drugą bramownicę.

Mierzony jest czas przejazdu pomiędzy tymi punktami, na podstawie którego automatycznie wyliczana jest średnia prędkość pojazdu. Właśnie to może być podstawą do nałożenia na kierowcę mandatu karnego, zupełnie jak w przypadku fotoradaru.

Odcinkowy pomiar prędkości – kiedy i gdzie?

Przewagą odcinkowego pomiaru prędkości jest to, że teoretycznie ma on zmusić kierowcę do zdjęcia nogi z gazu nie tylko w jednym miejscu, ale jazdy zgodnie z przepisami na wyznaczonym odcinku. Oczywiście łatwo jest oszukać ten system, jednak według ustawodawcy będą to marginalne przypadki.
baner2
Przez ostatnie tygodnie prowadzone były testy urządzeń służących do wykonywania odcinkowego pomiaru prędkości. Te pierwsze wypadły niepomyślnie, dlatego ponownie zaproszono przedsiębiorców do składania swoich ofert. Znowu wpłynęła jednak tylko jedna oferta.

Tym razem testy zakończyły się powodzeniem i pozostało tylko podpisanie umowy z polskim dostawcą sprzętu. Ma ona zostać sporządzona w ciągu najbliższych tygodni, a pierwsze urządzenia zostaną zamontowane na drogach wiosną 2015 roku.

Parkingi TIR

Mapa Parkingów TIR na terenie całej Europy. Zaplanuj podróż i znajdź parking dla siebie.

Zakazy Ruchu

Zakazy ruchu samochodów ciężarowych w Europie.
Sprawdź kiedy nie możesz jeździć ciężarówką.

Odcinkowy Pomiar Prędkości

Sprawdź mapę punktów, w których prowadzony jest odcinkowy pomiar prędkości.

  • Bartosz Pokrzywiński

    Wystarczy zwolnić na chwilę i potem można wcisnąć

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress