Strona Główna » Nowości » Odcinkowy pomiar prędkości – testy zakończone niepowodzeniem
Odcinkowy pomiar prędkości bramownice

Odcinkowy pomiar prędkości – testy zakończone niepowodzeniem

25/08/2014, Kategoria: Nowości Autor: Bartosz Pokrzywiński

W ciągu ostatnich tygodni na drogach testowane są systemy odcinkowego pomiaru prędkości. Okazało się, że rozwiązanie firmy Sprint nie przeszło pomyślnie testów GITD.

Główny Inspektorat Transportu Drogowego wytypował olsztyńską firmę Sprint do wybudowania na polskich drogach bramownic do odcinkowego pomiaru prędkości. W okresie wakacyjnym przeprowadzano testy tego rozwiązania w różnych miastach m.in. w Bydgoszczy i w Warszawie.

Źródło informuje o tym, że urządzenia firmy Sprint nie przeszły pomyślnie testów GITD. Problem polegał na tym, że urządzenie nie zarejestrowało liczby przejeżdżających pojazdów, niemożliwe było więc określenie statystyki. Ponadto firma nie dostarczyła pełnej dokumentacji sprzętu.

Odcinkowy pomiar prędkości – co dalej?

Rafał Ogonowski z firmy Sprint uspokaja, że wynika to z problemów z dyskiem, który odmówił posłuszeństwa. System do pomiaru odcinkowego pomiaru prędkości składa się z dwóch urządzeń zainstalowanych w skrajnych punktach pomiarowych.
baner2
Pierwsze urządzenie rejestruje początek poruszania się pojazdu po określonym odcinku drogi, a drugi rejestruje moment, w którym samochód wyjeżdża z danego odcinka. Na podstawie czasu przejazdu obliczana jest średnia prędkość auta i to ona jest powodem do wystawienia kierowcy mandatu karnego.

Dokładne adresy wszystkich miejsc, w których powstanie odcinkowy pomiar prędkości można znaleźć w dziale Odcinkowy Pomiar Prędkości.

Parkingi TIR

Mapa Parkingów TIR na terenie całej Europy. Zaplanuj podróż i znajdź parking dla siebie.

Zakazy Ruchu

Zakazy ruchu samochodów ciężarowych w Europie.
Sprawdź kiedy nie możesz jeździć ciężarówką.

Odcinkowy Pomiar Prędkości

Sprawdź mapę punktów, w których prowadzony jest odcinkowy pomiar prędkości.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress