Strona Główna » Prawo » Nowy taryfikator mandatów – 500 zł za przekroczenie ograniczenia tonażowego
Ograniczenie-do-12-ton

Nowy taryfikator mandatów – 500 zł za przekroczenie ograniczenia tonażowego

14/04/2015, Kategoria: Prawo Autor: Bartosz Pokrzywiński

W miniony weekend wszedł w życie nowy taryfikator mandatów, w którym nastąpiło kilka poważnych zmian. Jedna z nich dotyczy samochodów ciężarowych.

Nowy taryfikator jest dużo bardziej surowy dla tych, którzy podszywają się pod osoby niepełnosprawne albo zajmują ich miejsca parkingowe. Od teraz za bezprawne posługiwanie się kartą inwalidzką zapłacimy już 300 zł mandatu.

Zostawienie auta na kopercie przeznaczonej dla osób niepełnosprawnych będzie skutkować mandatem w wysokości 800 zł, a jeśli dodatkowo za szybą auta pojawi się fałszywe lub nieważne pozwolenie (karta inwalidzka), wówczas rządzący przewidzieli rabat i łączny mandat za to podwójne wykroczenie wyniesie 1000 zł.

Nowy taryfikator mandatów 2015 – sprawiedliwe kary?

Zmiany w taryfikatorze objęły także samochody ciężarowe. Do tej pory jeśli kierowca ciężarówki wjechał na teren objęty ograniczeniem tonażowym, mógł się spodziewać mandatu w wysokości 350 zł. W miniony weekend kwota ta została podniesiona do 500 zł.

Dodatkowo warto wspomnieć, że rowerzysta oraz motocyklista bez odpowiednich odblasków także mogą dostać 100 zł mandatu, za jazdę rowerem pod wpływem alkoholu (0,2-0,5 promila) grozi mandat 350 zł, a powyżej 0,5 promila już 500 zł.

Parkingi TIR

Mapa Parkingów TIR na terenie całej Europy. Zaplanuj podróż i znajdź parking dla siebie.

Zakazy Ruchu

Zakazy ruchu samochodów ciężarowych w Europie.
Sprawdź kiedy nie możesz jeździć ciężarówką.

Odcinkowy Pomiar Prędkości

Sprawdź mapę punktów, w których prowadzony jest odcinkowy pomiar prędkości.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress