Strona Główna » Ciężarówki » Nowy Daf LF 2016 – zmiany na nowy rok
Daf LF 2016

Nowy Daf LF 2016 – zmiany na nowy rok

08/10/2015, Kategoria: Ciężarówki Autor: Bartosz Pokrzywiński

Daf wprowadził szeroką gamę ulepszeń do samochodów ciężarowych z serii LF. Teraz popularne pojazdy przeznaczone do transportu dystrybucyjnego mają być jeszcze bardziej wydajne.

Wydajność to chyba jedno z najważniejszych słów w transporcie drogowym, które zaraz obok bezpieczeństwa oraz punktualności czy niezawodności buduje najmocniejsze filary tego pojęcia. Doskonale wiedzą o tym inżynierowie Dafa, którzy na nowy rok modelowy 2016 wprowadzili usprawnienia do rodziny modelowej LF.

Lista poprawek jest długa, a rozpoczyna się ona od zupełnie nowych tylnych świateł wykonanych z wydajniejszych diod LED o bardzo długiej żywotności. Ponadto obejmują one nowe przygotowanie pod agregat Frigoblock dla jednostek napędowych Paccar PX-5 o pojemności 4,5 l, a także wyświetlacz na tablicy wskaźników informujący kierowcę o odczytach z tachografu.

Daf LF 2016 – lepsza dystrybucja

Daf LF na rok modelowy 2016 został wyposażony w zoptymalizowany układ napędowy oparty o silniku Paccar PX-5 o pojemności 4,5 l, który w zależności od wersji generuje o 152 do 213 koni mechanicznych.

Teraz jednostka ta ma spalać o 5% mniej paliwa, a to jest zasługą udoskonalonego oprogramowania, a także lepszemu zarządzaniu temperaturą i powietrzem znajdującym się w układzie oczyszczania spalin modelu LF.

Daf LF 2016

Daf LF 2016

Większe jednostki Paccar PX-7 o pojemności 6,7 l i mocy od 223 do 314 KM zamówić będzie można teraz z 12-biegową zautomatyzowaną przekładnią AS Tronic. Dzięki temu, w porównaniu do standardowej 6-biegowej przekładni, udało się zwiększyć limit dopuszczalnej masy całkowitej zespołu pojazdów aż do 32 ton DMC.

Pod względem przestrzeni ładunkowej, odświeżony Daf LF oferowany będzie w siedmiu różnych rozstawach osi o długości do 6,9 m. Dzięki temu możliwe będzie takie skonfigurowanie pojazdu żeby długość zabudowy przekroczyła 9 m.

Transport Efficency – motto Daf

Kolejnym plusem wydłużenia ciężarówki jest zamontowanie większych zbiorników paliwa, które pomieszczą do 1240 l oleju napędowego, co jak na transport dystrybucyjny jest naprawdę imponującą wartością.

Dodatkowo w zwiększeniu maksymalnego zasięgu pomoże lepsza aerodynamika, którą nowy Daf LF zawdzięcza nowym spojlerom kabiny dopasowanym do zabudów o szerokości od 2,50 do 2,55 m. W efekcie ma to zaprocentować zużyciem paliwa mniejszym o 4%

Daf LF 2016

Informacje na temat aktualnego spalania, sposobu hamowania oraz efektywności przewidywania sytuacji na drodze są przekazywane za pośrednictwem ulepszonego asystenta Daf, który wyposażono w pokaźny, kolorowy wyświetlacz umieszczony na tablicy zegarów.

Na podstawie karty kierowcy system automatycznie wykrywa odpowiedni język, a w razie potrzeby przypomina o zbliżającym się serwisie lub usterce technicznej pojazdu.

Wraz z wprowadzeniem poprawek na nowy rok modelowy Daf uznał, że samochód ciężarowy LF musi być teraz standardowo wyposażony w innowacyjne systemu poprawiające bezpieczeństwo i ułatwiające pracę kierowcy.

Jednym z nich jest zaawansowany awaryjny system hamulcowy o oznaczeniu AEBS, układ ostrzegania przed uderzeniem przodem pojazdu FCW czy adaptacyjny tempomat ACC, który utrzymuje stałą prędkość dbając jednocześnie o odpowiedni dystans do pojazdu poprzedzającego.

Parkingi TIR

Mapa Parkingów TIR na terenie całej Europy. Zaplanuj podróż i znajdź parking dla siebie.

Zakazy Ruchu

Zakazy ruchu samochodów ciężarowych w Europie.
Sprawdź kiedy nie możesz jeździć ciężarówką.

Odcinkowy Pomiar Prędkości

Sprawdź mapę punktów, w których prowadzony jest odcinkowy pomiar prędkości.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress