Strona Główna » Nowości » Nowe Renault Trafic 2015 – dostawczak idealny?
Nowe Renault Trafic 2015

Nowe Renault Trafic 2015 – dostawczak idealny?

14/04/2014, Kategoria: Nowości Autor: Bartosz Pokrzywiński

Renault wprowadza na rynek nową generację modelu Trafic, jednego z najpopularniejszych samochodów dostawczych na świecie.

Od 1998 roku Renault jest liderem europejskiego rynku samochodów dostawczych, a w tym roku wprowadza do sprzedaży nową generację bardzo popularnego modelu Trafic, który sprzedawany jest w Polsce także jako Nissan Primastar.
baner2

Nowe Renault Trafic 2015 – stylistyka

Nowa generacja Renault Trafic powstała całkowicie od podstaw w wielu aspektach nawiązując jednak do bardzo udanego i cenionego przez klientów poprzednika. Podobieństwa widać gołym okiem, chociażby po samej stylistyce nowego modelu. Auto zachowało charakterystyczny ostry nos w połączeniu z wysokimi przetłoczeniami przy listwach na bokach nadwozia.

Nowe Renault Trafic 2015

Na uwagę zasługują ogromne przednie reflektory umieszczone tuż obok pokaźnej atrapy chłodnicy. Przez to sylwetka nowego Renault Trafic wygląda bardziej dynamicznie i wreszcie została porządnie odświeżona. W momencie rynkowego debiutu auto będzie oferowane na rynku aż w dziesięciu kolorach nadwozia.

Nowe Renault Trafic 2015 – kabina

Renault starało się stworzyć z wnętrza nowego Trafic prawdziwe biuro z kierownicą i drążkiem zmiany biegów. Efekty tej pracy poznamy już wkrótce, bowiem francuski producent nie ujawnił jeszcze fotografii kabiny kierowcy. Znajduje się tam 14 schowków o łącznej pojemności aż 90 litrów, co ułatwia upakowanie przedmiotów przydatnych w pracy.

Nowe Renault Trafic 2015 - kabina kierowcy

 

Renault chwali się, że nowy Trafic wyposażony został w specjalny uchwyt na tablet umieszczony nad radioodtwarzaczem. Można w nim zmieścić urządzenia mobilne o średnicy od 4,8 do 10,6 cala, a więc bez trudu uda się tam umieścić iPada czy Samsunga Galaxy Tab 2. Ponadto we wnętrzu nowego Renault Trafic odnaleźć można także uchwyt na smartfona. Ulokowano go po prawej stronie kierownicy i zmieści się do niego urządzenie o przekątnej do 4,7 cala. Dodatkowo po złożeniu przedniego środkowego fotela i podniesieniu pokrywy na jego tylnej części utworzy się schowek na laptop, który będzie można ustawić przodem do kierowcy lub pasażera.

Nowe Renault Trafic 2015 – pojemność przestrzeni ładunkowej

W porównaniu do Renault Trafic II fotel kierowcy został obniżony o 36 mm, a jego oparcie pochylone żeby zbliżyć sylwetkę osoby prowadzącej pojazd do kierowcy osobowego vana. Za plecami kierowcy znajduje się ściana grodziowa ze specjalnymi otworami umieszczonymi w dolnej jej części, pod kanapą, przez co możliwe było zwiększenie długości przestrzeni ładunkowej aż do 4,15 m.

Nowe Renault Trafic 2015

Pierwsza klapa ulokowana jest u podstawy przegrody i umożliwia wydłużenie przestrzeni ładunkowej o 41 cm, przy czym druga umiejscowiona jest pod siedzeniem pasażera i zwiększa ona długość paki aż o 80 cm. 

Nowe Renault Trafic 2015 – furgon czy zabudowa?

Nowe Renault Trafic dostępne będzie w dwóch długościach i dwóch wysokościach nadwozia z licznymi typami zabudowy. Do wyboru będzie oczywiście furgon, furgon z przedłużoną kabiną, platforma z kabiną oraz nadwozie przystosowane do przewozu osób. W zależności od wybranej wersji pojemność przestrzeni ładunkowej wynosi od 5,2 do 8,6 m3, co jest możliwe dzięki zwiększeniu długości nadwozia o 210 mm w stosunku do poprzedniego modelu.

Nowe Renault Trafic 2015

W praktyce, w porównaniu do poprzednika już w wersji H1 nowe Renault Trafic dysponuje przestrzenią ładunkową zwiększoną o 200 l, przy czym w wersji H2 jest to już 300 dodatkowych litrów. Już najmniejsza wersja pozwala na załadunek trzech europalet lub 11 płyt typu BA13. 
baner2
W nowym Renault Trafic montowane są poprawione jednostki napędowe dostosowane do charakteru pracy samochodu dostawczego. Do wyboru są cztery silniki oraz dwie odmiany, które mają spełnić wymagania najróżniejszego typu klientów.

Nowe Renault Trafic 2015 - wnętrze

Nowe Renault Trafic 2015 – dane techniczne

Renault Trafic 1,6 l dCi – 90 KM oraz 260 Nm spalający średnio 6,1 l na 100 km

Renault Trafic 1,6 l dCi – 115 KM oraz 300 Nm spalający 6,5 l oleju napędowego na 100 km

Renault Trafic Energy 1,6 l dCi Twin Turbo – 120 KM oraz 320 Nm potrzebujący jednie 5,9 l paliwa na 100 km

Renault Trafic Energy 1,6 l dCi Twin Turbo – 140 KM oraz 340 Nm przy spalaniu 6,1 l na 100 km

Nowe Renault Trafic 2015

Parkingi TIR

Mapa Parkingów TIR na terenie całej Europy. Zaplanuj podróż i znajdź parking dla siebie.

Zakazy Ruchu

Zakazy ruchu samochodów ciężarowych w Europie.
Sprawdź kiedy nie możesz jeździć ciężarówką.

Odcinkowy Pomiar Prędkości

Sprawdź mapę punktów, w których prowadzony jest odcinkowy pomiar prędkości.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress