Strona Główna » Nowości » Nowe Iveco Daily Electric – do 250 km zasięgu
Nowe Iveco Daily Electric

Nowe Iveco Daily Electric – do 250 km zasięgu

30/09/2014, Kategoria: Nowości Autor: Bartosz Pokrzywiński

Dostawcze samochody z napędem elektrycznym to przyszłość miejskiej dystrybucji przesyłek kurierskich. Nowe Iveco Daily Electric jest jednym z tego typu pojazdów, a jego konstruktorzy twierdzą, że przejedzie on nawet 250 km na pełnych bateriach.

Wiele osób twierdzi, że samochody elektryczne to przyszłość całego rynku motoryzacyjnego. W takich krajach jak np. Polska, gniazdkowozy czeka bardzo długa przeprawa, bowiem nie dość, że ich cena jest nadal zbyt wygórowana, to mało kto myśli o tym skąd tak naprawdę bierze się prąd w gniazdku.

Nowe Iveco Daily Electric – marzenie kuriera

W naszym kraju w większości pochodzi on ze starych elektrowni węglowych, które emitują do atmosfery gigantyczne ilości dwutlenku węgla i siarki. Iveco wychodzi jednak z założenia, że warto rozwijać projekty samochodów o napędzie elektrycznym i tak oto w sieci pojawiły się pierwsze zdjęcia nowej generacji modelu Daily w wersji Electric.

Nowe Iveco Daily Electric

Włoski producent nie podzielił się z nami żadnymi szczegółami technicznymi dotyczącymi Daily Electric poza tym, że auto ma mieć zasięg maksymalny wynoszący 250 km. Poprzednie generacje tego modelu wyposażone były w baterie sodowo-chlorkowo-niklowe, przy czym większość producentów oferuje standardowe akumulatory litowo-jonowe, takie same jak wykorzystywane są w telefonach komórkowych czy laptopach.
baner2
Elektryczne Iveco Daily sprawiłoby się doskonale w roli auta kuriera do dystrybucji paczek w dużych miastach. Częste postoje, wyłączanie i włączanie silnika, tutaj to naprawdę miałoby sens. Co więcej, w Polsce ustawa przewiduje, że jeżeli mamy do czynienia z samochodem napędzanym na gaz ziemny lub ciekły albo napędzany silnikiem elektrycznym, który porusza się w promieniu do 50 km od bazy przedsiębiorstwa, wówczas jego dopuszczalna masa całkowita może wynosić od 3,5 do 7,5 tony DMC i nie trzeba wykorzystywać w nim tachografu.

Nowe Iveco Daily Electric

Nowe Iveco Daily Electric

Parkingi TIR

Mapa Parkingów TIR na terenie całej Europy. Zaplanuj podróż i znajdź parking dla siebie.

Zakazy Ruchu

Zakazy ruchu samochodów ciężarowych w Europie.
Sprawdź kiedy nie możesz jeździć ciężarówką.

Odcinkowy Pomiar Prędkości

Sprawdź mapę punktów, w których prowadzony jest odcinkowy pomiar prędkości.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress