Strona Główna » Nowości » Nowe Iveco Daily 2014 – jeszcze lepszy
Nowe Iveco Daily 2014

Nowe Iveco Daily 2014 – jeszcze lepszy

09/04/2014, Kategoria: Nowości Autor: Bartosz Pokrzywiński

Iveco zapowiedziało oficjalnie nową generację dostawczego modelu Daily. Teraz Iveco Daily wygląda dużo bardziej nowocześnie.

Trzecia generacja samochodu dostawczego Iveco Daily, która pojawi się na rynku w całej Europie będzie zaprezentowana podczas prezentacji prasowej przewidzianej oficjalnie na czerwiec 2014 roku. Nowe Iveco Daily powstało całkowicie od podstaw i zdaniem włoskiego producenta stanowi połączenie tradycji oraz innowacji.

Nowe Iveco Daily 2014 – ładowność

Nowe Iveco Daily zachowało klasyczną konstrukcję podwozia, która charakteryzuje się wytrzymałością oraz trwałością. Tym razem Iveco skupiło się bardziej na furgonie, poprawiając właściwości jezdne oraz ładowność, optymalizując pojemność przestrzeni ładunkowej.

Nowe Iveco Daily 2014

Dzięki temu nowe Iveco Daily pomieści 18 lub 20 m3 ładunku, co jest najlepszym wynikiem w tej klasie. Do wyboru są także mniejsze odmiany furgonu o kubaturze przestrzeni ładunkowej równej 11 m3, co jest najlepszym wynikiem pod względem wykorzystania przestrzeni ładunkowej pod względem stosunku długości tej części nadwozia do długości pojazdu.
baner2
Pod względem konstrukcyjnym inżynierowie pracujący nad nowym Iveco Daily zwiększyli rozstaw osi oraz skrócili tylny zwis, co ma poprawić właściwości jezdne, nie wpływając negatywnie na zwrotność pojazdu. Wszystkie odmiany Iveco Daily o dopuszczalnej masie całkowitej 3,5 tony DMC dostały nowe przednie zwieszenie poprawiające komfort nawet przy jeździe z pełnym obciążeniem.

Nowe Iveco Daily 2014 – silnik i kabina kierowcy

Dodatkowo wszystkie Iveco Daily z pojedynczymi kołami na osi napędowej dostały także nowe tylne zawieszenie, przez co możliwe było obniżenie podłogi o 55 mm, co nie tylko zwiększyło pojemność przedziału ładunkowego, ale także przyczyniło się do obniżenia progu ładunkowego.

Nowe Iveco Daily 2014

Pod maską pojawią się bardziej ekonomiczne jednostki napędowe, a Iveco twierdzi, że spalanie udało się obniżyć o 5% przy jednoczesnej poprawie osiągów. Kabina kierowcy jest lepiej wyciszona oraz zamontowano w niej nową, bardziej wydajną klimatyzację.

Nowe Iveco Daily przewidziane na rok modelowy 2014 będzie dostępne u dilerów Iveco w całej Europie począwszy od czerwca 2014.

Parkingi TIR

Mapa Parkingów TIR na terenie całej Europy. Zaplanuj podróż i znajdź parking dla siebie.

Zakazy Ruchu

Zakazy ruchu samochodów ciężarowych w Europie.
Sprawdź kiedy nie możesz jeździć ciężarówką.

Odcinkowy Pomiar Prędkości

Sprawdź mapę punktów, w których prowadzony jest odcinkowy pomiar prędkości.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress