Strona Główna » Ciężarówki » Nowa Scania pierwszą ciężarówką w historii z bocznymi kurtynami powietrznymi
Kurtyny-powietrzne-scania

Nowa Scania pierwszą ciężarówką w historii z bocznymi kurtynami powietrznymi

17/08/2016, Kategoria: Ciężarówki, Nowości Autor: Bartosz Pokrzywiński

Już 23 sierpnia odbędzie się premiera nowej generacji samochodów ciężarowych Scania. Będą to pierwsze ciężarówki w historii wyposażone w boczne kurtyny powietrzne.

Pod względem wielu elementów wyposażenia samochody ciężarowe nadal odstają od osobówek. Tak było z adaptacyjnym tempomatem samodzielnie ustalającym prędkość na podstawie prędkości pojazdu poprzedzającego czy fotelem kierowcy z systemem masażu.

Po latach do samochodów ciężarowych wchodzi kolejny element znany nam z osobówek, jednak tym razem chodzi o bezpieczeństwo. W nowej generacji pojazdów marki Scania pojawią się boczne kurtyny powietrzne i będą to pierwsze ciężarówki, w których takie wyposażenie będzie dostępne.

Boczne kurtyny powietrzne w nowej Scanii

Kurtyny boczne uruchamiają się podczas uderzenia bocznego czy dachowania. Ich zadaniem jest ochrona głowy kierowcy oraz pasażera przed uderzeniem w szybę. Ponadto, stanowią one także dodatkową barierę oddzielającą kierowcę od drzwi czy potencjalnej przeszkody.

Premiera nowej Scanii odbędzie się 23 sierpnia w Paryżu. Transmisję z tego wydarzenia można śledzić na żywo na polskiej stronie internetowej marki Scania.

Parkingi TIR

Mapa Parkingów TIR na terenie całej Europy. Zaplanuj podróż i znajdź parking dla siebie.

Zakazy Ruchu

Zakazy ruchu samochodów ciężarowych w Europie.
Sprawdź kiedy nie możesz jeździć ciężarówką.

Odcinkowy Pomiar Prędkości

Sprawdź mapę punktów, w których prowadzony jest odcinkowy pomiar prędkości.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress