Strona Główna » Ciężarówki » Niewiarygodna ciężarówka przyszłości od Audi – zapierający dech w piersiach projekt
Audi-Future-Truck-Concept

Niewiarygodna ciężarówka przyszłości od Audi – zapierający dech w piersiach projekt

20/06/2016, Kategoria: Ciężarówki, Nowości Autor: Bartosz Pokrzywiński

Co byłoby, gdyby Audi podjęło się próby zbudowania nowoczesnej ciężarówki?. Zdumiewający dech w piersiach projekt zachwyca, jednak czy może mieć cokolwiek wspólnego z przyszłością transportu?

W ciągu ostatnich lat w branży motoryzacyjnej pojawiły się nowości, które mocno zmieniają wizję ciężarówki przyszłości. Jeszcze niedawno nikt nie myślał o autonomicznych zestawach, napędzanych jednostkami hybrydowymi, z delikatnie wystającymi nosami, które już wkrótce będą standardem na naszym kontynencie.

Tego typu informacje mocno zmieniają nasze wyobrażenie na temat tego jak mogą wyglądać samochody ciężarowe w latach 2030-2040. Jedną z oczywistości jest absolutne szaleństwo na punkcje aerodynamiki. Obudowywanie kół, dokładanie dodatkowych spojlerów, wysmuklanie sylwetki kolosa, który waży 40 ton.

Audi-Future-Truck-Concept

Future Audi Truck Concept – zapiera dech w piersiach

Okazuje się jednak, że nie wszyscy podzielają takie wyobrażenia. Artem Smirnov oraz Vladimir Panchenko zaprezentowali swoją koncepcję ciężarówki przyszłości, która miałaby być sprzedawana jak Audi. Oczywiście nie jest to kompletny projekt auta, a jedynie wizja, w której główny nacisk kładzie się na możliwości stylistów.

Audi Future Truck Concept ma być napędzana silnikiem elektrycznym. Na etapie projektowania powstały dwie wizje konceptu, jedna z nich zakłada, że będzie to pojazd w pełni autonomiczny, druga przewiduje miejsce dla dwóch kierowców, którzy wyglądają trochę jak piloci myśliwców. Drugi z projektów (biały) obejrzeć można w filmie umieszczonym poniżej.

Stylistycznie pojazd niemal całkowicie przeczy naszym wyobrażeniom. Nadal jest to bryła tradycyjnego ciągnika siodłowego, który ciągnie cysternę. W praktyce jednak pojazd jest niesamowicie wystylizowany. Opony Pirelli PZero z czerwonymi paskami po bokach, wyglądają jakby były dedykowane do jazdy w ciężkim terenie.

Audi-Future-Truck-Concept

Apple, Mad Max i Audi… to jest przyszłość?

Jednocześnie minimalny prześwit auta oraz delikatne przetłoczenia, brak reflektorów, drzwi oraz czerwony pas z logo Audi, nadają ciężarówce bardziej wyścigowego, torowego charakteru. Najbardziej spodobało mi się połączenie absurdalnie minimalistycznego ciągnika z bryłą cysterny i wręcz archaicznymi osiami naczepy. Wraz z ramą pod cysterną wyglądają one jakby były żywcem wyjęte z najnowszego Mad Maxa.

Dech w piersiach zapiera także siodło, a właściwie stacja dokująca naczepy, bo właśnie to przypomina ta część ciągnika. Tutaj nowoczesne siodło przypomina bardziej kabel do jakiegoś urządzenia elektronicznego z logo nadgryzionego jabłka.

Jak Wam podoba się projekt ciężarówki przyszłości Audi? Co byście w nim zmienili?

Audi-Future-Truck-Concept

Audi-Future-Truck-Concept

Audi-Future-Truck-Concept

Audi-Future-Truck-Concept

Audi-Future-Truck-Concept

Audi-Future-Truck-Concept

Parkingi TIR

Mapa Parkingów TIR na terenie całej Europy. Zaplanuj podróż i znajdź parking dla siebie.

Zakazy Ruchu

Zakazy ruchu samochodów ciężarowych w Europie.
Sprawdź kiedy nie możesz jeździć ciężarówką.

Odcinkowy Pomiar Prędkości

Sprawdź mapę punktów, w których prowadzony jest odcinkowy pomiar prędkości.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress