Strona Główna » ITD i GITD » Niesprawny Mercedes Atego – kara 15 000 zł dla przewoźnika
Mercedes-Atego

Niesprawny Mercedes Atego – kara 15 000 zł dla przewoźnika

02/11/2015, Kategoria: ITD i GITD Autor: Bartosz Pokrzywiński

Przewoźnikowi grozi kara w wysokości nawet 15 000 zł w zamian za szereg zaniedbań, do których należy przeładowanie i zaniedbanie stanu technicznego pojazdu. Mercedes Atego został odesłany na strzeżony parking.

Inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Oddziału Terenowego w Gnieźnie zatrzymali Mercedesa Atego należącego do polskiego przewoźnika. Pojazd poruszał się drogą ekspresową S5 przewożąc artykuły spożywcze z Tarnowa Podgórnego do Gniezna.

Ciężarówka została skierowana na wagę, gdzie okazało się, że pojazd jest przeładowany o 5 ton. Ponadto, nacisk osi napędowej wynosił aż 16 ton, zamiast regulaminowego 11,5 tony.

Mercedes-Atego

To jednak nie wszystko, ponieważ 23-letni kierowca pokazał jedynie kserokopię wypisu zezwolenia wykonywania zawodu przewoźnika drogowego. Inspektorzy nie dostali prawa jazdy ani dowodu rejestracyjnego, a jak się później okazało dowód został zatrzymany ze względu na brak ważnego badania technicznego.

Automatycznie więc przystąpiono do weryfikacji stanu technicznego i okazało się, że biały Mercedes jeździ na łysych oponach, a jego skrzynia ładunkowa jest poważnie uszkodzona.

Auto zostało skierowane na parking, a jego kierowca dostał łącznie cztery mandaty karne. Przeciwko przedsiębiorcy wszczęto postępowanie administracyjne zagrożone karą pieniężną w wysokości nawet 15 000 zł.

Mercedes-Atego

Parkingi TIR

Mapa Parkingów TIR na terenie całej Europy. Zaplanuj podróż i znajdź parking dla siebie.

Zakazy Ruchu

Zakazy ruchu samochodów ciężarowych w Europie.
Sprawdź kiedy nie możesz jeździć ciężarówką.

Odcinkowy Pomiar Prędkości

Sprawdź mapę punktów, w których prowadzony jest odcinkowy pomiar prędkości.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress