Strona Główna » Nowości » Mercedes Citan także w wersji siedmioosobowej
Mercedes Citan

Mercedes Citan także w wersji siedmioosobowej

28/10/2014, Kategoria: Nowości Autor: Bartosz Pokrzywiński

Mercedes poszerza gamę samochodów użytkowych wprowadzając na rynek nową odmianę modelu Citan. Teraz dostawczak oferowany będzie także w wersji siedmioosobowej.

Producent ze Stuttgartu od zawsze kojarzony jest z produkcją luksusowych aut, a Klasa S stała się prawdziwą ikoną limuzyn klasy premium. Mało kto pamięta jednak o tym, że to właśnie Mercedes był twórcą jednego z najtwardszych dostawczaków w historii motoryzacji. Chodzi oczywiście o model T1, czyli legendarną już “kaczkę”.

Mercedes Citan

W segment małych dostawczaków niemiecki producent wszedł raptem kilka lat temu z modelem Citan, który powstał w oparciu o technologię stosowaną w Renault Kangoo. Poza ciekawą stylistyką i gwiazdą na masce Mercedes Citan charakteryzuje się naprawdę świetnymi właściwościami jezdnymi.

Nowy Mercedes Citan – wymiary i cena

Teraz do oferty dołączy przedłużona wersja nadwoziowa mierząca 4705 mm długości oraz dopuszczalną masę całkowitą wynoszącą 2,2 tony DMC. Nowy Mercedes Citan wyposażony będzie w siedem miejsc w układzie 2+3+2. W tej konfiguracji bagażnik będzie miał od 300 do 400 litrów pojemności, a to za sprawą regulacji tylnych foteli, które można przesuwać o 13 cm decydując się na większy bagażnik lub więcej miejsca dla pasażerów.

Mercedes Citan

Mercedes twierdzi, że trzeci rząd siedzeń z łatwością pomieści nawet dorosłe osoby, a jeśli klient zdecyduje się na konfigurację pięcioosobową, wówczas do dyspozycji jest 2200 litrów przestrzeni bagażowej. Złożenie środkowego rzędu siedzeń dodatkowo powiększy kufer do 3500 l.

Nowy siedmioosobowy Mercedes Citan oferowany jest z dieslem o mocy 90 lub 110 KM, a chcąc stać się jego właścicielem trzeba zostawić w salonie 73 350 zł netto.

Mercedes Citan

Parkingi TIR

Mapa Parkingów TIR na terenie całej Europy. Zaplanuj podróż i znajdź parking dla siebie.

Zakazy Ruchu

Zakazy ruchu samochodów ciężarowych w Europie.
Sprawdź kiedy nie możesz jeździć ciężarówką.

Odcinkowy Pomiar Prędkości

Sprawdź mapę punktów, w których prowadzony jest odcinkowy pomiar prędkości.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress