Strona Główna » Nowości » Masz ciężarówkę, dostawczaka lub terenówkę? Wojsko chce twojego samochodu!
Mercedes Klasy G Gelandewagen

Masz ciężarówkę, dostawczaka lub terenówkę? Wojsko chce twojego samochodu!

18/09/2014, Kategoria: Nowości Autor: Bartosz Pokrzywiński

Chociaż oficjalnie nie ma to związku z trudną sytuacją na Ukrainie, to jednak wojsko coraz poważniej interesuje się prywatnymi samochodami. W razie potrzeby żołnierze będą mogli skonfiskować cywilne pojazdy.

Powszechna mobilizacja to nie tylko postawienie na baczność wszystkich zdolnych do służby wojskowej. To także wykorzystanie każdej możliwej sztuki broni, a także każdego pojazdu, który może pomóc w obronie kraju.

Właśnie dlatego wojsko coraz bardziej interesuje się cywilnymi pojazdami, które mogłyby zostać przejęte w ramach powszechnej mobilizacji. Jeżeli jesteś właścicielem samochodu ciężarowego, dostawczego lub terenowego, już wkrótce możesz dostać wiadomość od polskiej armii.

Wojsko interesuje się twoim autem? Przygotuj się na kontrolę

Wojsko przeszukuje bazę samochodów zarejestrowanych w Polsce i spośród wszystkich wybiera te, które mogą się przydać podczas awaryjnej sytuacji. Jeżeli twój pojazd zostanie zgłoszony na taką listę, wówczas wojsko może skontaktować się z tobą i zaprosić cię na kontrolę lub ćwiczenia.
baner2
Zadaniem właściciela takiego samochodu będzie utrzymanie go w dobrym stanie technicznym i regularne stawianie się na wezwania – w ciągu roku mogą odbyć się nawet trzy kontrole, z których każda może potrwać do 48 godzin. Ponadto raz w roku armia może wezwać właściciela pojazdu na ćwiczenia, a te mogą trwać nawet tydzień.

Parkingi TIR

Mapa Parkingów TIR na terenie całej Europy. Zaplanuj podróż i znajdź parking dla siebie.

Zakazy Ruchu

Zakazy ruchu samochodów ciężarowych w Europie.
Sprawdź kiedy nie możesz jeździć ciężarówką.

Odcinkowy Pomiar Prędkości

Sprawdź mapę punktów, w których prowadzony jest odcinkowy pomiar prędkości.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress