Strona Główna » Relacje » Master Truck 2014 – relacja TirStop.pl
X Master Truck 2014

Master Truck 2014 – relacja TirStop.pl

21/07/2014, Kategoria: Relacje Autor: Bartosz Pokrzywiński

Kiedy w zeszłym roku, jeszcze przed startem portalu TirStop.pl po raz pierwszy wybraliśmy się na Master Trucka, myśleliśmy, że nic już nie pobije tej imprezy. Myliliśmy się.

Polska Nowa Wieś pod Opolem, teren aeroklubu, mnóstwo kurzu wydobywającego się spod kół najpiękniejszych ciągników siodłowych, motocykli oraz quadów, a także palące słońce. Już drugi raz z rzędu pogoda dopisała i jubileuszowa, dziesiąta edycja Master Truck 2014 odbywała się w przepięknej aurze.

Master Truck 2014 – Polska Nowa Wieś pod Opolem

Temperatura powietrza przekraczała 30 stopni Celsiusza w cieniu, jednak nawet w taki upał na teren zlotu przyjechało tylu miłośników ciężarówek, że trudno było przejść. W zeszłym roku organizator przez trzy dni eventu naliczył ponad 100 000 odwiedzających, w tym roku najprawdopodobniej ustanowiony został nowy rekord.

X Master Truck 2014

Na placu aeroklubu zebrały się ciężarówki nie tylko z całej europy, ale także z całego świata. Pojawiły się Peterbilty, Freightlinery, a nawet amerykańskie Volvo VN. Oczywiście nie zabrakło również rodzynków ze starego kontynentu, w tym kilku Scanii T. Co ciekawe, na Master Trucku nie zauważyliśmy żadnej szwedki w wersji Longline.

Równie godnie Skandynawię reprezentowały Volvo, z których kilka przyjechało prosto ze Szwecji i Finlandii. Ich właściciele byli pod wrażeniem profesjonalnego podejścia organizatorów oraz rodzinnej atmosfery imprezy. Nawet tak wielki upał nie przeszkodził całym rodzinom w weekendowym wypadzie.
baner2
Pomimo hektolitrów przelewającego się piwa, tegoroczna edycja Master Trucka do bólu przypominała po prostu rodzinny piknik zorientowany wokół ciężarówek. Polska reprezentowana była przez wielu przedsiębiorców, działających w niemal każdej gałęzi branży transportowej. Spośród firm transportowych szczególną uwagę zwrócili na siebie pracownicy firmy Repiński, którzy bawili się chyba najlepiej ze wszystkich uczestników eventu.

X Master Truck 2014

Wieczorem, kiedy słońce chyliło się już ku zachodowi, wszyscy kierowcy włączyli oświetlenie kabin i rozpoczął się konkurs na najgłośniejszy klakson. Rozbujane kabiny Dafów, Manów, Mercedesów i Renault odsłoniły drugą, dużo weselszą stronę tej trudnej pracy. Po zmroku najciekawiej prezentowało się stoisko firmy Margo, które mieniło się wszystkimi możliwymi kolorami, perfekcyjnie podświetlającymi mocno zmodyfikowane ciągniki siodłowe.

Master Truck 2014 – Policja i Inspekcja Transportu Drogowego

Na tegorocznym Master Trucku godnie reprezentowane były także służby specjalne. Policja przywiozła ze sobą milicyjnego Poloneza oraz Warszawę, a wiele osób miało jedyną w swoim życiu okazję żeby w pełni legalnie zrobić sobie zdjęcie z kuflem piwa w radiowozie w towarzystwie uśmiechniętego funkcjonariusza.

X Master Truck 2014

Pojawiła się także Inspekcja Transportu Drogowego, której pracownicy musieli przebrnąć przez serię pytań od przedsiębiorców. Tego typu spotkania zbliżają dwie strony barykady, ułatwiając zrozumienie często zawiłych przepisów związanych z prowadzeniem działalności w branży transportowej. Pojawił się też autokar, w którym można było oddać krew.

Bardzo widowiskowy był symulator jazdy na jednym kole motocykla. Sportowa Honda ustawiona była na rolce przypominającej hamownię i zabezpieczona specjalną linią. Za drobną opłatą każdy mógł spróbować postawić i w bezpiecznych warunkach utrzymać się na superszybkim motocyklu podczas jazdy na tylnym kole.

X Master Truck 2014

Perfekcyjna organizacja, wyśmienita atmosfera i kolejna okazja do zacieśnienia kontaktów dla wszystkich związanych z samochodami ciężarowymi. Trudno będzie zorganizować lepszą imprezę od tegorocznej, jubileuszowej edycji Master Trucka.
baner2
W imieniu oficjalnych patronów medialnych dziękujemy wszystkim za tak wspaniałe święto i prosimy o cierpliwość. Specjalnie dla Was przygotowujemy wyjątkowy klip wideo z najciekawszymi momentami Master Trucka. Jako bonus przygotowaliśmy także ekskluzywny wywiad z Piotrem Zeltem, prowadzącym program “Na Osi”. Do zobaczenia za rok!

X Master Truck 2014

Parkingi TIR

Mapa Parkingów TIR na terenie całej Europy. Zaplanuj podróż i znajdź parking dla siebie.

Zakazy Ruchu

Zakazy ruchu samochodów ciężarowych w Europie.
Sprawdź kiedy nie możesz jeździć ciężarówką.

Odcinkowy Pomiar Prędkości

Sprawdź mapę punktów, w których prowadzony jest odcinkowy pomiar prędkości.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress