Strona Główna » Relacje » Master Truck 2013 – relacja TirStop.pl
Master-Truck-2013

Master Truck 2013 – relacja TirStop.pl

02/08/2013, Kategoria: Relacje Autor: Bartosz Pokrzywiński

Polska Nowa Wieś pod Opolem przez trzy dni przepełniona była dźwiękiem silników wysokoprężnych, świstem turbosprężarek i charakterystycznym szumem samochodów ciężarowych. To właśnie tam odbyła się tegoroczna edycja Master Trucka.

Master Truck – 9. edycja

Każdy miłośnik samochodów ciężarowych, kierowca czy nawet pracownik firmy transportowej wie, że mekką truckerskiego świata jest Polska Nowa Wieś po Opolem, gdzie organizowany jest event o nazwie Master Truck. To już 9. raz z rzędu najpiękniejsze, najmocniejsze i najwymyślniej stuningowane samochody ciężarowe zjechały się na teren aeroklubu, by wspólnie przez trzy dni cieszyć się wspaniałą atmosferą, jeść tysiące kiełbasek i pić hektolitry chłodnego piwa.

W tym roku nawet pogoda okazała się nawet zbyt łaskawa, słońce nie dawało chwili zapewniając tym samym idealne światło do zdjęć, a temperatura sięgała 30 stopni Celsiusza. To jednak nie przeszkodziło żeby w sobotę na teren eventu zjechało się ponad 300 samochodów ciężarowych. O rozmiarach wydarzenia świadczyć mogą setki naczep pozostawionych wokół terenu aeroklubu. To naczepy tych kierowców, którzy zjechali prosto z trasy oraz tych, którzy oblegali hektary parkingu przed głównym wejściem.

Renault Premium przebrane za wywrotkę.

Renault Premium przebrane za wywrotkę.

Tuning samochodów ciężarowych

Odwiedzając Master Trucka każdy kierowca czy miłośnik samochodów ciężarowy poczuje się jak na własnym podwórku. To za sprawą rodzinnej atmosfery towarzyszącej imprezie. Wszędzie widać rodziny z małymi dziećmi, które pozują do zdjęć przy najbardziej charakterystycznych ciężarówkach. Wszystko to w otoczce muzyki, którą zagłuszają co jakiś czas klaksony samochodów ciężarowych. Łatwo odnaleźć się w tym tłumie, bowiem już z daleka w oczy rzucają się wysokie kabiny Dafów czy Scanii ozdobione orurowaniem oraz rzędem gigantycznych reflektorów, przypominających latarkę na kasku górnika.

Jeszcze kilka lat temu w truckerskim świecie największą uwagę przyciągały auta ozdobione starannie malowanym wzorem naniesionym na ciągnik lub naczepę za pomocą aerografu. Godziny pracy zdolnych artystów nadal są gwarancją uśmiechów na twarzach odwiedzających, jednak teraz coraz częściej zwraca się także uwagę na w miarę nowe, niemal seryjne, jedynie delikatnie poprawione ciężarówki.

Scanie były najczęściej tuningowanymi pojazdami na zlocie.

Scanie były najczęściej tuningowanymi pojazdami na zlocie.

Samochody ciężarowe na Master Trucku

Doskonałym tego przykładem były Mercedesy Actrosy czy Volvo FH najnowszej generacji. Spośród wszystkich samochodów ciężarowych najwięcej głosów zachwytu zbierały pojazdy należący do firmy Repiński z Kościerzyny. Wielu truckerskich tunerów powinno uczyć się jak modyfikować swoje pojazdy ze smakiem właśnie na przykładzie tego przedsiębiorstwa transportowego.

Nie zabrakło także prawdziwych egzotyków, czyli przywiezionych prosto ze Stanów Zjednoczonych ciężarówek marki Kenworth czy Peterbilt, które nieprzypadkowo ulokowano w pobliżu kilkuset motocykli. Pośród nich królowały oczywiście Harleye. Na Master Trucku łatwo było zauważyć pewien stereotyp – kierowcy samochodów ciężarowych staranniej dobierają auta osobowe i często decydują się na zakup motocykli. Może wynika to z faktu, że zarówno ciężarówka i motocykl są synonimem pewnego rodzaju wolności.

Man i Mercedes Actros - kto powiedział, że biały nie pasuje do zielonego?

Man i Mercedes Actros – kto powiedział, że biały nie pasuje do zielonego?

Vlogerzy i niesamowity klimat

Pośród wystawionych na zlocie ciężarówek krążyło kilka znanych w truckerskim świecie twarzy. Poza reprezentacją programu „Na Osi” i Piotrem Zeltem, zaliczyć do tej grupy można jeszcze kierowców zajmujących się działalnością internetową. Dwoje z nich udało nam się przyłapać przy czerwonych Renault Magnum należących do firmy Pol-Mark. Maciej Tkaczyk „Tkaczykowski” oraz Kamil Opler „Zibi1541” udzielili redakcji TirStop.pl wywiadu dotyczącego realiów pracy kierowcy, zarówno na trasach polskich jak i europejskich.

Prawdziwe show rozpoczęło się jednak po zmroku. Niemal wszystkie ciężarówki stojące na terenie aeroklubu włączyły reflektory, które rozświetliły wszystkie pola wokół terenu eventu. Ludzie w lokalnych miejscowościach doskonale znają nazwę Master Truck i wiedzą, że najlepiej jest przybyć tu w nocy. Impreza trwa do białego rana, kabiny samochodów ciężarowych zmieniają się w małe puby, a wszystko przy akompaniamencie klaksonów i w świetle kogutów i halogenów. Z niecierpliwością czekamy na przyszłoroczną edycję Master Trucka i zapraszamy do galerii zdjęć z imprezy.

Charakterystyczna Scania T i nowy Mercedes Actros MP4.

Charakterystyczna Scania T i nowy Mercedes Actros MP4.

Mercedes Actros MP4 w barwach Opoltransu.

Mercedes Actros MP4 w barwach Opoltransu.

Przepiękna srebrno-niebieska Scania.

Przepiękna srebrno-niebieska Scania.

Nowe Renault

Nowe Renault

Master-Truck-2013

Volvo FH prezentuje się wyśmienicie.

Volvo FH prezentuje się wyśmienicie.

Daf XF i Renault Premium.

Daf XF i Renault Premium.

Master-Truck-2013

Master-Truck-2013

Master-Truck-2013

Dwa diabły od Scanii - jeden z niskimi, drugi z wysokimi rogami.

Dwa diabły od Scanii – jeden z niskimi, drugi z wysokimi rogami.

Quentin Tarantino?

Quentin Tarantino?

Why so serious?

Why so serious?

Na tegorocznym Master Trucku nie zabrakło pięknych kobiet. Ta technika malowania nazywa się bodypaintingiem

Na tegorocznym Master Trucku nie zabrakło pięknych kobiet. Ta technika malowania nazywa się bodypaintingiem

 

Parkingi TIR

Mapa Parkingów TIR na terenie całej Europy. Zaplanuj podróż i znajdź parking dla siebie.

Zakazy Ruchu

Zakazy ruchu samochodów ciężarowych w Europie.
Sprawdź kiedy nie możesz jeździć ciężarówką.

Odcinkowy Pomiar Prędkości

Sprawdź mapę punktów, w których prowadzony jest odcinkowy pomiar prędkości.

  • Bartosz Pokrzywiński

    Oby w przyszłym roku pogoda znowu dopisała. Mogłoby być jednak chociaż te 3-4 stopnie mniej. Tak czy inaczej, rewelacyjny event!

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress