Strona Główna » ITD i GITD » Mandat za tuning ciężarówki?! Kontrowersyjna decyzja WITD Katowice
Volvo FH po tuningu

Mandat za tuning ciężarówki?! Kontrowersyjna decyzja WITD Katowice

30/05/2016, Kategoria: ITD i GITD Autor: Bartosz Pokrzywiński

Inspektorzy WITD Katowice zatrzymali do kontroli w Tychach piękne czarno-złote Volvo FH. Okazało się, że niektóre elementy tuningu auta zagrażają bezpieczeństwu ruchu drogowego.

Tuning samochodów ciężarowych to jedna z najciekawszych rzeczy, co więcej, w przypadku ciężarówek często prowadzony jest on w dużo bardziej estetyczny sposób, niż w niektórych osobówkach.

Jeśli ktoś ma wątpliwości zapraszamy na zlot Master Truck do Polskiej Nowej Wsi koło Opola w dniach 22-24 lipca 2016 roku.

Kierowca pięknego, czarno-złotego Volvo FH postanowił przyozdobić swoje auto w dodatkowe elementy upiększające. Poza dwukolorową kabiną, polakierował on także felgi, a na śruby nakręcił kolczaste nakładki.

WITD Katowice Volvo FH

Tuning Volvo FH – niebezpieczne modyfikacje

To właśnie te “ozdoby kół” przykuły niepotrzebną uwagę inspektorów z WITD w Katowicach. Kolce wystają poza obręb nadwozia i są elementem, który może zagrozić bezpieczeństwu ruchu drogowego. To jednak nie wszystko.

Podczas kontroli auta zwrócono uwagę na to, że niemal cała deska rozdzielcza oraz tapicerka wnętrza została wymontowana. Kierowca tłumaczył, że właśnie znajduje się ona u tapicera i jest obijana skórą.

Volvo FH wnętrze

Dodatkowym argumentem do ukarania kierowcy-przedsiębiorcy był fakt, że dokonał on wymiany czujnika ruchu na model, który jest nieodporny na działanie pola magnetycznego, a zgodnie z przepisami po 1 października 2012 roku, tego typu urządzenie nie może być stosowane.

W związku z tym od kierowcy pobrano kaucję w wysokości 3000 zł, na poczet kary administracyjnej. Oczywiście przed rozpoczęciem jazdy konieczne było zdemontowanie kolców na kołach, które przypominają trochę szalone pojazdy rodem z filmu Mad Max.

Kabina kierowcy bez tapicerki w Volvo FH

Pozdrawiamy serdecznie Pana z Volvo. Naprawdę ładna ciężarówka. Jeśli Pan to czyta, proszę wysłać nam zdjęcia auta po modyfikacjach i po tym jak wnętrze zostanie obszyte już skórą. Mail redakcyjny lub nasz Facebook są do Pana dyspozycji.

źródło i zdjęcia: WITD Katowice

Parkingi TIR

Mapa Parkingów TIR na terenie całej Europy. Zaplanuj podróż i znajdź parking dla siebie.

Zakazy Ruchu

Zakazy ruchu samochodów ciężarowych w Europie.
Sprawdź kiedy nie możesz jeździć ciężarówką.

Odcinkowy Pomiar Prędkości

Sprawdź mapę punktów, w których prowadzony jest odcinkowy pomiar prędkości.

  • wolG

    “Kolce wystają poza obręb nadwozia i są elementem, który może zagrozić bezpieczeństwu ruchu drogowego.” – W jaki sposób? Przesada i to gróba, fakt wyglądają agresywnie ale taki jest zamysł projektanta. Zagrożenie od szpiczastej śróby? Nadgorliwość – znacznie bardziej groźna!

    Czy te części nie mają certyfikatów bezpieczeństwa?

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress