Strona Główna » Nowości » Mandat za brak przeglądu – zmiany w przepisach
Badanie techniczne pojazdu

Mandat za brak przeglądu – zmiany w przepisach

04/04/2014, Kategoria: Nowości Autor: Bartosz Pokrzywiński

Rząd chce zaostrzyć przepisy dotyczące badań technicznych samochodów. Teraz mają one być dokładniej nadzorowane, a za ich brak na kierowcę nakładany będzie mandat.

Z roku na rok rządzący chcą wprowadzać coraz wyższe standardy w ruchu drogowym. Trudniejsze, nadzorowane przez kamery egzaminy na prawo jazdy z zupełnie nową, bardziej rozbudowaną teorią. Normy emisji spalin, ostrzejszy kodeks drogowy, lepsze oznaczenia na drogach czy regularne kontrole samochodów ciężarowych.

Badanie techniczne pojazdu – nowe przepisy

Tym razem rządzący postanowili przyjrzeć się badaniom technicznym i wiadomo już, że Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju planuje wprowadzenie obowiązkowego mandatu dla kierowcy, który porusza się pojazdem bez ważnego badania technicznego.

Do tej pory policja zabierała dowód rejestracyjny, wydawała potwierdzenie i kierowca musiał odbyć badanie techniczne żeby odebrać swój dowód. Teraz do tego dojdzie jeszcze obowiązkowy mandat, nawet jeśli kierowca nie jest właścicielem pojazdu.
baner2
Ma to zmusić kierowców do większej troski o przeprowadzania regularnych badań technicznych samochodu. Co więcej, zmienić się mają także przepisy dotyczące samego przebiegu przeglądu.

Przed wykonaniem badania technicznego samochód miałby być fotografowany, a jego dane powinny zostać przesłane do bazy danych. Ponadto właściciel będzie musiał z góry zapłacić za badanie, co miałoby ograniczyć korupcję.

Nowe przepisy mogłyby wejść w życiu począwszy od początku 2015 roku.

Parkingi TIR

Mapa Parkingów TIR na terenie całej Europy. Zaplanuj podróż i znajdź parking dla siebie.

Zakazy Ruchu

Zakazy ruchu samochodów ciężarowych w Europie.
Sprawdź kiedy nie możesz jeździć ciężarówką.

Odcinkowy Pomiar Prędkości

Sprawdź mapę punktów, w których prowadzony jest odcinkowy pomiar prędkości.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress