Strona Główna » ITD i GITD » Kolejne 100 fotoradarów już wkrótce
Fotoradar Inspekcja Transportu Drogowego

Kolejne 100 fotoradarów już wkrótce

02/06/2014, Kategoria: ITD i GITD, Nowości Autor: Bartosz Pokrzywiński

Inspekcja Transportu Drogowego i GITD rozpoczynają modernizację oraz unifikację sieci fotoradarów w naszym kraju.

Główny Inspektorat Transportu Drogowego zabrał się wreszcie za długo zapowiadane działania związane z modernizacją oraz unifikacją systemu zarządzania fotoradarami. Głównym celem działań GITD w tym zakresie jest rozwój Centralnego Systemu Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym.

Inspekcja Transportu Drogowego – nowe fotoradary

Na pierwszy ogień pójdą stare i niewykorzystywane maszty na urządzenia rejestrujące prędkość, których jest 337. Na ten etap Inspekcja Transportu Drogowego dała sobie 3 najbliższe miesiące. Kolejnym etapem będzie zamontowanie nowych fotoradarów, których lokalizacje zostały wytypowane we współpracy z Politechniką Gdańską oraz Krakowską.
baner2
Na podstawie liczby wypadków eksperci z tych uczelni mieli wybrać kolejne lokalizacje do montażu nowych fotoradarów. Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z 22 czerwca 2011 roku wszystkie fotoradary muszą być pomalowane na jednolity, żółty kolor.

300 nowych fotoradarów zamontowano w latach 2012-2013, pozostało jeszcze 100, które zainstalowane zostaną do końca pierwszego kwartału 2015 roku. Celem działań Inspekcji Transportu Drogowego jest oznakowanie wszystkich masztów w taki sposób żeby kierowcy z daleka widzieli fotoradar. ITD nadal podkreśla, że chodzi o to żeby kierowcy zwalniali w newralgicznych punktach.

 

Parkingi TIR

Mapa Parkingów TIR na terenie całej Europy. Zaplanuj podróż i znajdź parking dla siebie.

Zakazy Ruchu

Zakazy ruchu samochodów ciężarowych w Europie.
Sprawdź kiedy nie możesz jeździć ciężarówką.

Odcinkowy Pomiar Prędkości

Sprawdź mapę punktów, w których prowadzony jest odcinkowy pomiar prędkości.

  • Maru

    z yanosikiem to fotoradary niestraszne

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress