Strona Główna » Ciężarówki » Kamaz pokazuje betonomieszarki – Euro 5 i LPG
Kamaz

Kamaz pokazuje betonomieszarki – Euro 5 i LPG

26/05/2015, Kategoria: Ciężarówki Autor: Bartosz Pokrzywiński

Firma Kamaz Polska wprowadziła do oferty w naszym kraju kolejne modele samochodów ciężarowych. Tym razem są to cztery betonomieszarki, które mają sprawdzić się w szerokim zakresie zastosowań.

Legendarny w naszym kraju rosyjski producent samochodów ciężarowych Kamaz, stale poszerza swoją ofertę modelową na polskim rynku. Tym razem marka wprowadza do punktów dealerskich cztery betonomieszarki, które będą uważane jako fabryczne zabudowy rosyjskich ciężarówek.

Nowe modele Kamaz Polska to:

– 3-osiowy Kamaz 6652 (K3340) 6×4 z betonomieszarką BSH-073

– 4-osiowy Kamaz 65201 (K4140) 8×4 z betonomieszarkami BSH-093 lub większą BSH-123

Ponadto drugi model oferowany jest także z pompogruszką-betonomieszarką z pompą do betonu MK32L. Teoretycznie mamy więc dwa modele, ale krzyżując je z liczbą oferowanych zabudów, cztery zupełnie różne pojazdy, które mają sprawdzić się w szerokim zakresie zastosowań w przemyśle budowlanym.

Cummins ISB 8,9 – Kamaz z Euro 5

Wszystkie te samochody ciężarowe montowane są na Litwie, a ich elementy konstrukcyjne oparto o podzespoły takich producentów jak Bosch, Wabco, Holset, Sachs, Knorr Bremse czy znany i ceniony w Stanach Zjednoczonych Cummins. To właśnie ten producent silników sprzedaje rosyjskiej spółce jednostki napędowe Cummins ISB 8,9 E5 400.

Kamaz

Jest to sześciocylindrowy rzędowy diesel wspomagany turbosprężarką Holset HE z układem paliwowym Bosch Ce. Jednostka ta spełnia wymogi normy czystości spalin Euro 5 i oferuje moc maksymalną 400 KM oraz aż 1700 Nm momentu obrotowego. Napęd przenoszony jest na koła za pośrednictwem 16-biegowej manualnej skrzyni ZF. Oczywiście układ napędowy wyposażono także w blokady mechanizmów różnicowych umieszczone pomiędzy kołami oraz pomiędzy osiami.

Warto wspomnieć o tym, że Kamaz Polska oferuje także zamontowanie instalacji gazowej LPG oraz instalacji wodorowej, która nie wymaga dodatkowego tankowania wodoru. Zapewniają one zmniejszenie zużycia paliwa o około 15-20%. Ponadto firma chwali się tym, że oferuje klientom możliwość wydłużenia fabrycznej gwarancji 12 miesięcy bez limitu kilometrów nawet na okres do 10 lat.

Parkingi TIR

Mapa Parkingów TIR na terenie całej Europy. Zaplanuj podróż i znajdź parking dla siebie.

Zakazy Ruchu

Zakazy ruchu samochodów ciężarowych w Europie.
Sprawdź kiedy nie możesz jeździć ciężarówką.

Odcinkowy Pomiar Prędkości

Sprawdź mapę punktów, w których prowadzony jest odcinkowy pomiar prędkości.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress