Strona Główna » Porady » Jak za darmo sprawdzić historię pojazdu?
Badanie-techniczne-pojazdu

Jak za darmo sprawdzić historię pojazdu?

25/06/2014, Kategoria: Porady Autor: Bartosz Pokrzywiński

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych uruchomiło nową stronę internetową HistoriaPojazdu.gov.pl, na której bezpłatnie sprawdzić można historię swojego samochodu. Jak to działa?

Począwszy od poniedziałku, 23 czerwca 2014 roku za pośrednictwem internetu za darmo sprawdzić można historię pojazdów, dzięki nowej funkcjonalności uruchomionej przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych. Strona internetowa www.historiapojazdu.gov.pl umożliwia bezpłatne zweryfikowanie danych w dowodzie rejestracyjnym samochodu przed jego zakupem.
baner2
Usługa ta jest całkowicie bezpłatna, a dane o pojeździe wyświetlają się od razu, więc nie trzeba czekać, składać żadnych wniosków czy udawać się do urzędu.

1. Dane z dowodu rejestracyjnego

Dowód rejestracyjny wzór

Do sprawdzenia historii pojazdu potrzebne są:

– Numery rejestracyjne – A

– Numer VIN – E

– Data pierwszej rejestracji – I/B

Wszystkie te informacje znaleźć można na pierwszej stronie dowodu rejestracyjnego pojazdu. Numery rejestracyjne znajdują się w rzędzie oznaczonym literą A, numer VIN w miejscu oznaczonym literą E, a data pierwszej rejestracji zawsze w tym samym miejscu, ale w zależności od dowodu oznaczone są literą I lub B.

2. Wpisywanie danych na stronie HistoriaPojazdu.gov.pl

Jak sprawdzić historię pojazdu

Dane z dowodu rejestracyjnego należy wpisać w odpowiednie miejsca na stronie internetowej HistoriaPojazdu.gov.pl, a następnie przepisać kod weryfikacyjny i wcisnąć przycisk “Sprawdź pojazd”.

3. Sprawdzanie historii – czy pojazd jest kradziony?

Jak sprawdzić historię pojazdu

Po wpisaniu odpowiednich danych na stronie internetowej pokazuje się raport o pojeździe. Zawiera on wszelkie informacje dotyczące wersji sprawdzanego auta. Poza pojemnością skokową jednostki napędowej czy wersją nadwozia możemy sprawdzić status rejestracji pojazdu, a także ważność polisy OC oraz badania technicznego. Od razu wyświetla się także informacja o tym czy pojazd zgłoszony został jako kradziony.
baner2
Dodatkowo generowane są informacje dotyczące liczby miejsc w samochodzie, liczby osi, cała tabela mas pojazdu, a także data wydania aktualnego dowodu rejestracyjnego, data wydania karty pojazdu czy nawet świadectwo homologacji i katalogowe średnie zużycie paliwa.

4. Sprawdzanie historii pojazdu – oś czasu

Jak sprawdzić historię pojazdu

 

Pod zakładką “Oś czasu” umieszczono dużo ciekawsze informacje, których nie można wywnioskować z dowodu rejestracyjnego. Oś czasu zawiera całą historię rejestracyjną pojazdu w kraju z podstawowymi danymi dotyczącymi wszystkich właścicieli – czy była to osoba fizyczna, czy przedsiębiorstwo oraz województwo, w którym pojazd był zarejestrowany.

Przy okazji sprawdzania historii pojazdu poznać można daty badań technicznych, stan licznika oraz sprawdzić czy pojazd jest i był zarejestrowany na jedną osobę, czy ma kilku współwłaścicieli.

Dane z raportu można też wygenerować do pliku PDF korzystając z przycisku “Pobierz PDF”.

Parkingi TIR

Mapa Parkingów TIR na terenie całej Europy. Zaplanuj podróż i znajdź parking dla siebie.

Zakazy Ruchu

Zakazy ruchu samochodów ciężarowych w Europie.
Sprawdź kiedy nie możesz jeździć ciężarówką.

Odcinkowy Pomiar Prędkości

Sprawdź mapę punktów, w których prowadzony jest odcinkowy pomiar prędkości.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress