Strona Główna » Ciężarówki » Iveco Trakker AD380T41 do obsługi technicznej trakcji pojazdów szynowych
Iveco-Trakker-AD380T41-DS1

Iveco Trakker AD380T41 do obsługi technicznej trakcji pojazdów szynowych

02/02/2015, Kategoria: Ciężarówki Autor: Bartosz Pokrzywiński

Firma Copma Polska we współpracy z Małopolską Wytwórnią Maszyn Brzesko Sp. z o.o. pokazała zupełnie nowy produkt. Jest nim Iveco Trakker z zabudową drogowo-szynową.

Owocem współpracy dwóch firm jest nowa zabudowa do Iveco Trakker AD380T41. Jest to ciężarowy pojazd drogowo-szynowy, przeznaczony do obsługi technicznej trakcji pojazdów szynowych. Biorąc pod uwagę jego możliwości, tego typu pojazdy powinny być wyposażeniem obowiązkowym wszystkich spółek obsługujących tramwaje miejskie.

Iveco Trakker ze specjalistyczną zabudową może służyć m.in. do wkolejania tramwajów po wypadnięciu z szyn czy holowania wagonów po torach. Zabudowa powstała na podwoziu o dopuszczalnej masie całkowite 26 ton DMC.

Iveco-Trakker-AD380T41-DS1

Głównym elementem zestawu jest dźwig zbudowany przez firmę Copma Polska, który przy udźwigu na pełnym wysięgniku równym około 20 ton, powinien poradzić sobie z wkolejaniem tramwajów. Dodatkowo zabudowa DS-1 wyposażona została w szynowe wózki jezdne, które pozwalają poruszać się po torach tramwajowych z prędkością do 10 km/h, wykorzystując do tego napęd hydrostatyczny. Standardowo pojazd stworzony został pod szyny o szerokości 1000 mm, jednak na specjalne życzenie klientów istnieje możliwość adaptacji poszczególnych podzespołów.

Cały układ napędowy powstał na komponentach hydraulicznych Bosch Rexroth. Pojazd porusza się po szynach dzięki dwóm wózkom napędowym. Przedni wyposażono w jedną, tylny w dwie osie, z czego jedna jest napędzana. Żeby ułatwić poruszanie się w okresie zimowym w aucie zamontowano także piasecznice, a dwie kamery dodatkowo poprawią widoczność w okolicach wózków napędowych.

fot. mwmbrzesko.pl

Iveco-Trakker-AD380T41-DS1

Parkingi TIR

Mapa Parkingów TIR na terenie całej Europy. Zaplanuj podróż i znajdź parking dla siebie.

Zakazy Ruchu

Zakazy ruchu samochodów ciężarowych w Europie.
Sprawdź kiedy nie możesz jeździć ciężarówką.

Odcinkowy Pomiar Prędkości

Sprawdź mapę punktów, w których prowadzony jest odcinkowy pomiar prędkości.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress