Strona Główna » ITD i GITD » Inspekcja Transportu Drogowego: przeładowany na pusto?
Inspekcja Transportu Drogowego Kontrola Pojazdu

Inspekcja Transportu Drogowego: przeładowany na pusto?

07/04/2014, Kategoria: ITD i GITD Autor: Bartosz Pokrzywiński

Inspektorzy z zachodniopomorskiego oddziału Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymali do kontroli busa, który na pusto ważył więcej niż powinien w pełni załadowany.

Podczas kontroli Mercedesa 612 na drodze krajowej nr 10 w okolicach Wałcza, inspektorów ITD zaniepokoił dowód rejestracyjny pojazdu, według którego auto na pusto powinno ważyć 2620 kg, przy dopuszczalnej masie całkowitej do 3500 kg.

Inspekcja Transportu Drogowego – przeładowany bus

Kiedy pojazd na pusto, bez jakiegokolwiek ładunku wjechał na wagę okazało się, że w takim stanie waży 3650 kg. Po załadowaniu więc jego masa wzrosłaby do znacznie powyżej 4500 kg. Czy to oznacza, że auto miało jakąś wadę konstrukcyjną i było sztucznie dociążone?

Inspekcja Transportu Drogowego kontrola pojazdu

Nie. Okazało się po prostu, że samochód ciężarowy zarejestrowany był na auto kategorii B, czyli o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony. Co więcej, prowadząca go osoba nie miała uprawnień kategorii C. W związku z tym inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymali dowód rejestracyjny Mercedesa, a kierowcę ukarano mandatem karnym.
baner2
Po co przedsiębiorcy decydują się na fałszowanie danych w dowodach rejestracyjnych? Pozwala im to obniżyć koszty eksploatacji pojazdu poprzez brak opłat drogowych oraz licencyjnych czy brak konieczności korzystania z tachografu.

Parkingi TIR

Mapa Parkingów TIR na terenie całej Europy. Zaplanuj podróż i znajdź parking dla siebie.

Zakazy Ruchu

Zakazy ruchu samochodów ciężarowych w Europie.
Sprawdź kiedy nie możesz jeździć ciężarówką.

Odcinkowy Pomiar Prędkości

Sprawdź mapę punktów, w których prowadzony jest odcinkowy pomiar prędkości.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress