Strona Główna » ITD i GITD » Inspekcja Transportu Drogowego: skutki jazdy na podwójnym gazie
Inspekcja-Transportu-Drogowego

Inspekcja Transportu Drogowego: skutki jazdy na podwójnym gazie

28/11/2014, Kategoria: ITD i GITD Autor: Bartosz Pokrzywiński

Jazda pod wpływem alkoholu to ogromna głupota. Przekonał się o tym kierowca biało-niebieskiej Scanii, który w okolicach Kiszkowa wypadł z drogi. Na miejscu szybko znalazła się policja i ITD.

Tym razem nie trzeba było prowadzić żadnych działań kontrolnych, inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego jadąc na drodze wojewódzkiej DW197 pomiędzy Pawłowem Skockim, a Kiszkowem po prostu napotkali samochód ciężarowy, który uległ wypadkowi.

Inspekcja-Transportu-Drogowego

Biało-niebieska Scania z naczepą plandekową wypadła z drogi po tym jak kierowca stracił panowanie nad pojazdem. Zestaw wypadł z uszkodzoną naczepą zablokował drogę. Na szczęście w pobliżu przejeżdżał także ratownik medyczny, który wraz z inspektorami ITD udzielił kierowcy pomocy.

Poszkodowanemu nic groźnego się nie stało, jednak okazało się, że czuć od niego wyraźną woń alkoholu. Przeprowadzono więc trzy badania alkomatem, które wykazały kolejno 1,38 mg/l, 1,41 mg/l oraz 1,51 mg/l. Wzrostowa tendencja wyników potwierdziła, że kierowca musiał pić alkohol w kabinie na chwilę przed wypadkiem. Łatwo się domyślić, że przez bardzo długi czas nie wsiądzie on już za kółko.

Inspekcja-Transportu-Drogowego

Parkingi TIR

Mapa Parkingów TIR na terenie całej Europy. Zaplanuj podróż i znajdź parking dla siebie.

Zakazy Ruchu

Zakazy ruchu samochodów ciężarowych w Europie.
Sprawdź kiedy nie możesz jeździć ciężarówką.

Odcinkowy Pomiar Prędkości

Sprawdź mapę punktów, w których prowadzony jest odcinkowy pomiar prędkości.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress