Strona Główna » ITD i GITD » Inspekcja Transportu Drogowego: próba przekupienia, ucieczka i 13 tysięcy zł kary?
Inspekcja Transportu Drogowego

Inspekcja Transportu Drogowego: próba przekupienia, ucieczka i 13 tysięcy zł kary?

10/04/2014, Kategoria: ITD i GITD Autor: Bartosz Pokrzywiński

Pewien kierowca zatrzymany przez inspektorów Inspekcji Transportu Drogowego najpierw próbował ich przekupić, a potem uciekł pozbywając się ładunku.

Nieopodal budowy drogi 747 prowadzącej z Radawca do Bełżyc, doszło do bardzo niecodziennego zdarzenia. Inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego poruszając się nieoznakowanym radiowozem wytypowali do kontroli czteroosiowy samochód ciężarowy wyładowany tłuczniem.

Inspekcja Transportu Drogowego – kontrola pojazdu

Zdaniem inspektorów auto było nieprawidłowo oznakowane, a na tylnej burcie zabrakło numeru rejestracyjnego. Kiedy zatrzymano ciężarówkę okazało się, że kierowca pokazał wykresówkę swojego kolegi. Co więcej, kierowca wyszedł też z propozycją “kilku stówek” łapówki w zamian za odstąpienie inspektorów od dalszej czynności.
baner2

Postanowili oni jednak dodatkowo zważyć pojazd, więc poprosili kierowcę o podążanie za radiowozem na wagę. Po przejechaniu kilku kilometrów ciężarówka skręciła na pobliski plac budowy, gdzie błyskawicznie pozbyła się części ładunku, która została rozrzucona przez operatora koparki.

W związku z tym wobec kierowcy zostało wszczęte postępowanie administracyjne i sąd może nałożyć na niego karę 10 000 zł za uniemożliwienie przeprowadzenia kontroli pojazdu. Dodatkowo grozi mu 3000 zł grzywny.

Parkingi TIR

Mapa Parkingów TIR na terenie całej Europy. Zaplanuj podróż i znajdź parking dla siebie.

Zakazy Ruchu

Zakazy ruchu samochodów ciężarowych w Europie.
Sprawdź kiedy nie możesz jeździć ciężarówką.

Odcinkowy Pomiar Prędkości

Sprawdź mapę punktów, w których prowadzony jest odcinkowy pomiar prędkości.

  • Bartosz Pokrzywiński

    Trochę jak scenariusz filmowy! 😀

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress