Strona Główna » ITD i GITD » Inspekcja Transportu Drogowego: niebezpieczny przewóz dzieci
Inspekcja Transportu Drogowego Kontrola Pojazdu

Inspekcja Transportu Drogowego: niebezpieczny przewóz dzieci

18/09/2014, Kategoria: ITD i GITD Autor: Bartosz Pokrzywiński

Inspekcja Transportu Drogowego przeprowadzała kontrole pojazdów w Strzegomiu. Jednym z zatrzymanych aut był biały bus, który przewoził dzieci. Jak się okazało, nie była to bezpieczna podróż.

Co roku przy okazji okresu wakacyjnego media bardzo dużo mówią o tym żeby kontrolować autokary, którymi dzieci wyjeżdżają na wycieczki. Bardzo często zdarza się tak, że któryś z rodziców wzywa na miejsce patrol policji i prosi o sprawdzenie stanu technicznego auta i przebadanie trzeźwości kierowcy.

W tym przypadku mamy do czynienia z gimbusem, który woził dzieci do szkoły. Po tym jak bus został zatrzymany do kontroli okazało się, że w środku znajduje się o 7 dzieci więcej niż jest to dopuszczalne. Inspektorzy chcieli zweryfikować dane z dowodem rejestracyjnym, jednak okazało się, że jest to niemożliwe.

Inspekcja Transportu Drogowego – gimbus bez dowodu rejestracyjnego

Kilka dni wcześniej dowód rejestracyjny został skonfiskowany w związku ze złym stanem technicznym pojazdu. Jak łatwo się domyślić nie usunięto usterek i bus woził dzieci bez dowodu rejestracyjnego, narażając wszystkich na spore niebezpieczeństwo.
baner2
W związku z tym kierowca dostał mandat karny oraz dodatkowo wprowadzono zakaz używania pojazdu aż do czasu naprawy wszystkich uszkodzeń.

Parkingi TIR

Mapa Parkingów TIR na terenie całej Europy. Zaplanuj podróż i znajdź parking dla siebie.

Zakazy Ruchu

Zakazy ruchu samochodów ciężarowych w Europie.
Sprawdź kiedy nie możesz jeździć ciężarówką.

Odcinkowy Pomiar Prędkości

Sprawdź mapę punktów, w których prowadzony jest odcinkowy pomiar prędkości.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress