Strona Główna » ITD i GITD » Inspekcja Transportu Drogowego: koszmarny autobus do przewozu dzieci
Autosan podczas kontroli Inspekcji Transportu Drogowego

Inspekcja Transportu Drogowego: koszmarny autobus do przewozu dzieci

29/01/2015, Kategoria: ITD i GITD Autor: Bartosz Pokrzywiński

Mocno skorodowane nadwozie, łyse opony i niedziałające światła stopu. To tylko część usterek, na które cierpiał Autosan dowożący dzieci do szkoły.

Za każdym razem, kiedy widzimy zdjęcia ciężarówek w złym stanie technicznym, które zostały zatrzymane przez inspektorów ITD, od razu myślimy o niebezpieczeństwie jakie stwarzają one na drogach. W przypadku tej kontroli skala niebezpieczeństw i skrajnej nieodpowiedzialności kierowcy sięga zenitu.

Inspektorzy WITD w Radomiu kontrolowali autokary zawożące dzieci do szkół. Jedną z odwiedzonych przez nich miejscowości była gmina Iłża. Niebiesko-biały Autosan zwrócił szczególną uwagę inspektorów. Po sprawdzeniu dokumentacji, trzeźwości oraz przeliczeniu liczby osób wewnątrz, przystąpiono do oceny stanu technicznego pojazdu.

Inspekcja-Transportu-Drogowego

Właśnie wtedy okazało się, że dzieci były wożone do szkoły prawdziwym złomem. Autosan miał m.in. niesprawne światła stopu, łyse opony, mocno skorodowane nadwozie, a z wydechu wydobywała się nadmierna ilość spalin.

Kierowca dostał zakaz dalszej jazdy i stracił dowód rejestracyjny. Po dzieci musiał przyjechać drugi, sprawny technicznie autobus, który dokończył przewóz.

Inspekcja-Transportu-Drogowego

Parkingi TIR

Mapa Parkingów TIR na terenie całej Europy. Zaplanuj podróż i znajdź parking dla siebie.

Zakazy Ruchu

Zakazy ruchu samochodów ciężarowych w Europie.
Sprawdź kiedy nie możesz jeździć ciężarówką.

Odcinkowy Pomiar Prędkości

Sprawdź mapę punktów, w których prowadzony jest odcinkowy pomiar prędkości.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress