Strona Główna » ITD i GITD » Inspekcja Transportu Drogowego: 4500 zł za ADRy
Inspekcja Transportu Drogowego

Inspekcja Transportu Drogowego: 4500 zł za ADRy

13/01/2015, Kategoria: ITD i GITD Autor: Bartosz Pokrzywiński

Przewóz materiałów niebezpiecznych ADR związany jest z zaostrzonymi przepisami dotyczącymi wyposażenia ciężarówki oraz oczywiście jej stanu technicznego. Nie wszyscy się jednak do tego stosują.

Inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego oddziału WITD Bydgoszcz prowadzili kontrole samochodów ciężarowych przy drodze krajowej DK10. Spośród poruszających się tam pojazdów wytypowano ciągnik siodłowy z naczepą typu kontener-cysterna.

Pojazd przewoził ładunek z towarem niebezpiecznym UN 1824, czyli wodorotlenek sodowy w roztworze. Okazało się jednak, że kierowca i firma transportowa nie zadbały o odpowiednie wyposażenie pojazdu, a także o jego stan techniczny.

Materiały niebezpieczne ADR – niespełnione wymagania

Podczas kontroli inspektorzy ITD wykryli niesprawny układ ABS w naczepie, brak aktualnych badań ramy naczepy oraz nieodpowiednią liczbę gaśnic, które dodatkowo nie spełniają umowy ADR.

W związku z tym przeciwko firmie przewozowej zostało wszczęte postępowanie administracyjne i najprawdopodobniej zostanie na nią nałożona kara w wysokości 4500 zł.

Parkingi TIR

Mapa Parkingów TIR na terenie całej Europy. Zaplanuj podróż i znajdź parking dla siebie.

Zakazy Ruchu

Zakazy ruchu samochodów ciężarowych w Europie.
Sprawdź kiedy nie możesz jeździć ciężarówką.

Odcinkowy Pomiar Prędkości

Sprawdź mapę punktów, w których prowadzony jest odcinkowy pomiar prędkości.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress