Strona Główna » Nowości » Hiszpanie odwołują strajk – rząd zwróci 2,5 miliarda euro!
Man-TGA

Hiszpanie odwołują strajk – rząd zwróci 2,5 miliarda euro!

14/11/2014, Kategoria: Nowości Autor: Bartosz Pokrzywiński

Dobra wiadomość dla wszystkich kierowców ciężarówek, którzy w nadchodzącym tygodniu mieli wybierać się do Hiszpanii. Odwołany został strajk, a hiszpański rząd zgodził się na zwrot pieniędzy.

Kilka dni temu pisaliśmy o tym, że hiszpańscy kierowcy planują duży strajk na tamtejszych drogach, który mógł zakończyć się paraliżem transportu, spowolnieniem ładunków i rozbiciem planów logistycznych dostaw ładunków. Okazało się jednak, że hiszpański rząd przestraszył się zapowiedzi strajkujących i postanowił rozwiązać sprawę polubownie.

Chodziło o podatek doliczany do sprzedaży detalicznej paliw, który Unia Europejska uznała a nielegalny i nakazała hiszpańskiemu rządowi zwrot. Początkowo mowa była o całej kwocie wynoszącej ponad 15 mld euro, a później okazało się, że zgodnie z tamtejszym prawem podatkowym rząd ma prawo oddać tylko 2,5 miliarda euro podatku z ostatnich lat, ponieważ reszta uległa przedawnieniu.

Hiszpański strajk odwołany – 2,5 miliarda euro do końca lutego 2015

Pomimo tego kwota ta miała zostać zmniejszona do 2 miliardów euro, a rządzący i tak nie kwapili się z przedstawieniem konkretów. W związku z tym kierowcy, a w szczególności firmy transportowe żądające odszkodowań za nadpłaty paliwowe, miały w poniedziałek zorganizować strajk.

Teraz okazało się, że do strajku nie dojdzie, bowiem hiszpański rząd poszedł po rozum do głowy i już do końca tego roku zamierza zwrócić 80% z całej kwoty 2,5 miliarda euro. Pozostałe 20% ma zostać oddane kierowcom do końca lutego 2015 roku.

Całe szczęście, że obyło się bez strajku, który mógłby doprowadzić do paraliżu dróg, co nie byłoby dobre dla firm transportowych.

Parkingi TIR

Mapa Parkingów TIR na terenie całej Europy. Zaplanuj podróż i znajdź parking dla siebie.

Zakazy Ruchu

Zakazy ruchu samochodów ciężarowych w Europie.
Sprawdź kiedy nie możesz jeździć ciężarówką.

Odcinkowy Pomiar Prędkości

Sprawdź mapę punktów, w których prowadzony jest odcinkowy pomiar prędkości.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress