Strona Główna » Gry ciężarówki » Gry samochody ciężarowe – Euro Truck Simulator
Euro Truck Simulator

Gry samochody ciężarowe – Euro Truck Simulator

10/01/2014, Kategoria: Gry ciężarówki Autor: Bartosz Pokrzywiński

W sierpniu 2008 roku w sklepach pojawiła się gra Euro Truck Simulator, w której wcielić się można w kierowcę samochodu ciężarowego jeżdżącego po europejskich trasach.

Euro Truck Simulator to gra, w której można wcielić się w rolę kierowcy samochodu ciężarowego. W przeciwieństwie do Hard Trucka, w przypadku Euro Truck Simulator od samego początku twórcy mieli na uwadze aspekt ekonomiczny i jak najbardziej realne odwzorowanie aspektów pracy kierowcy zawodowego.
baner2

Euro Truck Simulator – symulator ciężarówki

Pierwsza odsłona Euro Truck Simulator pojawiła się na rynku w sierpniu 2008 roku i od razu zyskała sobie spore grono miłośników. Gra została wyprodukowana przez studio CSC Software, a rolę wydawcy pełniła firma ElektroGames.

W Hard Trucku zasiadaliśmy za kółkiem głównie amerykańskich ciężarówek, przy czym Euro Truck Simulator, jak sama nazwa wskazuje, powstał w oparciu o europejskie samochody ciężarowe, a także odwzorowanie transportu towarów na starym kontynencie.

Euro Truck Simulator

Do wyboru mamy 12 samochodów ciężarowych wzorowanych na prawdziwych modelach, gdyż producent nie wykupił licencji marek. Rozgrywka zaczyna się od wyboru kraju pierwotnego i początkowo odblokowany jest jedynie on, chyba że znajdują się w mniej niż trzy miasta. Do dyspozycji są Polska, Wielka Brytania, Austria, Belgia, Czechy, Niemcy, Francja, Włochy, Luksemburg, Holandia, Portugalia, Hiszpania oraz Szwajcaria.

Euro Truck Simulator – gra

Początkowo w grze Euro Truck Simulator dysponuje się budżetem 100 000 euro, za który gracz musi kupić swój pierwszy samochód ciężarowy. Potem zostaje już tylko właściwa praca kierowcy, czyli wybieranie ładunków i dowożenie ich we wskazane miejsce przed zakończeniem czasu. Dzięki temu kierowca zarabia wirtualne pieniądze, za które może zmodyfikować swoją ciężarówkę, odblokować nowe państwa lub kupić zupełnie nowy samochód ciężarowy.

Euro Truck Simulator

Rozgrywka nie jest jednak taka prosta, ponieważ twórcy gry Euro Truck Simulator chcieli jak najwierniej odwzorować realia pracy kierowcy. Dlatego też gracz zmaga się z awariami technicznymi związanymi z wezwaniem pomocy drogowej. Do tego wszystkiego dochodzi jeszcze poziom paliwa, które trzeba uzupełniać, stan techniczny wozu, mandaty za przekroczenie prędkości czy wreszcie czas pracy kierowcy.

Jeżeli w porę samochód ciężarowy nie zatrzyma się na parkingu TIR lub stacji benzynowej z parkingiem TIR, kierowca zasypia, a gracz dostaje odczuwalną karę finansową.

Parkingi TIR

Mapa Parkingów TIR na terenie całej Europy. Zaplanuj podróż i znajdź parking dla siebie.

Zakazy Ruchu

Zakazy ruchu samochodów ciężarowych w Europie.
Sprawdź kiedy nie możesz jeździć ciężarówką.

Odcinkowy Pomiar Prędkości

Sprawdź mapę punktów, w których prowadzony jest odcinkowy pomiar prędkości.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress