Strona Główna » Gry ciężarówki » Gry samochody ciężarowe – Euro Truck Simulator 2
Euro-Truck-Simulator-2-Man

Gry samochody ciężarowe – Euro Truck Simulator 2

13/01/2014, Kategoria: Gry ciężarówki Autor: Bartosz Pokrzywiński

Po ogromnym sukcesie pierwszej części gry Euro Truck Simulator, studio CSC Software w 2012 roku wyprodukowało jej kontynuację, która ukazała się w sklepach 19. października 2012 roku nakładem witryny wydawniczej Rondomedia.

Gry samochody ciężarowe – Euro Truck Simulator

Gra Euro Truck Simulator 2 to podobnie jak poprzednia część, symulator pracy kierowcy samochodu ciężarowego skupiający się na aspekcie ekonomicznym. Zaraz po rozpoczęciu rozgrywki gracz otwiera firmę zajmującą się transportem towarów samochodami ciężarowymi. Początkowo jednak musi on zarobić pieniądze na swoją pierwszą ciężarówkę, a żeby to zrobić trzeba wykonywać zlecenia dla innych przewoźników.
baner2

Euro Truck Simulator 2 – mapa

W Euro Truck Simulator 2 już od samego początku gracz ma do dyspozycji mapę całej Europy, która urosła w porównaniu do poprzedniej odsłony gry o samochodach ciężarowych, gdzie trzeba było odkrywać ją stopniowo. Kierowca samochodu ciężarowego w wirtualnym świecie będzie mógł podróżować przez takie kraje jak Austria, Belgia, Czechy, Francja, Niemcy, Węgry, Włochy, Luksemburg, Holandia, Polska, Słowacja, Szwajcaria czy Wielka Brytania.

Mapa w Euro Truck Simulator 2 zawiera aż 69 miast z czego trzy polskie: Szczecin, Poznań oraz Wrocław. Co więcej, poza samą mapą, urosły także poszczególne miasta, w których trzeba już uważnie patrzeć na znaki lub wskazania nawigacji satelitarnej.

Euro Truck Simulator 2 gry samochody ciężarowe

Podczas jazdy gracz musi pamiętać o wszystkim, o czym pamięta kierowca ciężarówki. Dbać o stan techniczny swojego ciągnika siodłowego, tankować auto czy wiązać się umową kredytową z bankiem finansującym zakup własnego samochodu ciężarowego. Z czasem firma zaczyna się rozrastać i konieczne jest zatrudnienie wirtualnych kierowców, którzy zasiadają za kierownicą nowych ciągników wykonując zlecenia dla nas.

Z każdym kolejnym zleceniem i bezpiecznie dowiezionym ładunkiem gracz zdobywa kolejne punkty doświadczenia, dzięki którym może podejmować się zleceń przewozu na większych odległościach, transport materiałów niebezpiecznych ADR, delikatnych lub takich, które wymagają umiejętności eco-drivingu.

Euro Truck Simulator 2 – ciężarówki

W Euro Truck Simulator 2 poszerzona została gama samochodów ciężarowych. Kierowca może poprowadzić takie auta jak Scania, Renault, czy Man. Co więcej, ci producenci udzielili studiu SCS Software oficjalnej licencji, przez co gracz może poprowadzić wiernie odwzorowaną realną ciężarówkę. Bez licencji pozostali Mercedes-Benz, Iveco, Daf oraz Volvo, które w zależności od modelu nazywaną się Majestic, Ivedo Dav oraz Valiant. W późniejszej aktualizacji udało się zdobyć licencję na oficjalne modele Daf XF, Volvo FH 16 oraz Iveco Stralis.

Zobacz także:

Gry samochody ciężarowe – Euro Truck Simulator

Gry samochody ciężarowe – Hard Truck 2 King of the road

Parkingi TIR

Mapa Parkingów TIR na terenie całej Europy. Zaplanuj podróż i znajdź parking dla siebie.

Zakazy Ruchu

Zakazy ruchu samochodów ciężarowych w Europie.
Sprawdź kiedy nie możesz jeździć ciężarówką.

Odcinkowy Pomiar Prędkości

Sprawdź mapę punktów, w których prowadzony jest odcinkowy pomiar prędkości.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress