Strona Główna » Nowości » Francja zlikwiduje obóz w Calais – kiedy będzie bezpieczniej?
oboz-calais

Francja zlikwiduje obóz w Calais – kiedy będzie bezpieczniej?

05/09/2016, Kategoria: Nowości Autor: Bartosz Pokrzywiński

Francja zapowiedziała bardzo ambitne plany dotyczące obozu dla uchodźców w Calais. Władze chcą całkowicie zlikwidować obóz i tym samym przywrócić spokój na granicy z Wielką Brytanią.

Wygląda na to, że po kilku miesiącach bardzo niebezpiecznych dla kierowców incydentów, zdemolowanych ciężarówek i regularnych blokad drogowych, władze Francji postanowiły wreszcie zrobić porządek z obozem w Calais.

Najnowszy plan francuskiego rządu zakłada wysłanie w rejon Calais dodatkowych policjantów oraz kilkuset funkcjonariuszy oddziałów szturmowych, którzy mają pilnować porządku. Kolejnym etapem będzie całkowita LIKWIDACJA obozu dla uchodźców w Calais.

Likwidacja obozu w Calais – będzie bezpieczniej?

Obecni tam przybysze z innych krajów, którzy za wszelką cenę próbują dostać się do Wielkiej Brytanii, mieliby zostać przeniesieni do pozostałych obozów na terenie kraju. Łącznie trzeba w nich stworzyć nawet około 8000 miejsc.

Przypominamy, że o likwidacji obozu mówi się już od jakiegoś czasu. Co więcej, starania francuskiego rządu dotychczas nie przyniosły absolutnie żadnych rezultatów. Miejmy nadzieję, że chociaż wysłanie na miejsce dodatkowych służb zwiększy bezpieczeństwo kierowców.

Parkingi TIR

Mapa Parkingów TIR na terenie całej Europy. Zaplanuj podróż i znajdź parking dla siebie.

Zakazy Ruchu

Zakazy ruchu samochodów ciężarowych w Europie.
Sprawdź kiedy nie możesz jeździć ciężarówką.

Odcinkowy Pomiar Prędkości

Sprawdź mapę punktów, w których prowadzony jest odcinkowy pomiar prędkości.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress