Strona Główna » Nowości » Droga ekspresowa S8 Wrocław – Kłodzko – nie ma szans!
Droga ekspresowa S1

Droga ekspresowa S8 Wrocław – Kłodzko – nie ma szans!

30/06/2014, Kategoria: Nowości Autor: Bartosz Pokrzywiński

Do 2020 roku nie ma co liczyć na rozbudowę drogi ekspresowej S8 o odcinek drogi krajowej DK8 na długości od Wrocławia do Kłodzka. Dlaczego?

Posłanka PO Monika Wielichowska stwierdziła jasno, że długookresowy i stabilny rozwój Polski oraz Dolnego Śląska nie będzie w ogóle możliwy dopóki sieć dróg ekspresowych nie będzie odpowiadała potrzebom transportowym tego regionu.

Droga ekspresowa S8 Wrocław – Kłodzko

Nie tylko zdaniem posłanki, ale także mieszkańców okolic niesamowicie ważne jest żeby rozbudować drogę ekspresową S8 o odcinek Wrocław – Magnice – Kłodzko – Boboszów i docelowo aż do granicy państwa.

Co więcej, droga krajowa DK8 na tym właśnie odcinku została uznana za najniebezpieczniejszą. Niestety przyjęty obecnie program budowy dróg krajowych i autostrad na lata 2011-2015 uwzględnia drogę ekspresową S3, która według obecnych planów omija Wrocław.

baner2

Zdaniem wiceministra infrastruktury i rozwoju Zbigniewa Rynasiewicza to właśnie droga ekspresowa S3 przejmie część ruchu i w miarę możliwości odciąży drogi na południe od Wrocławia. Wiceminister zgadza się jednak z tym, że jest to jedynie czasowe działanie i docelowo i tak konieczna będzie rozbudowa infrastruktury tamtego obszaru.

Niestety aż do 2020 roku mieszkańcy Dolnego Śląska nie mają co liczyć na budowę drogi ekspresowej S8 na odcinku od Wrocławia do Kłodzka.

Parkingi TIR

Mapa Parkingów TIR na terenie całej Europy. Zaplanuj podróż i znajdź parking dla siebie.

Zakazy Ruchu

Zakazy ruchu samochodów ciężarowych w Europie.
Sprawdź kiedy nie możesz jeździć ciężarówką.

Odcinkowy Pomiar Prędkości

Sprawdź mapę punktów, w których prowadzony jest odcinkowy pomiar prędkości.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress