Strona Główna » ITD i GITD » Dostawczak ważący prawie 9 ton – gigantyczne przeładowanie
przeładowany-bus-2

Dostawczak ważący prawie 9 ton – gigantyczne przeładowanie

31/08/2016, Kategoria: ITD i GITD Autor: Bartosz Pokrzywiński

Kolejne gigantyczne przeładowanie busa zarejestrowanego jako samochód dostawczy o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony DMC. Tym razem pojazd ważył blisko 9 ton!

W okolicach placu budowy drogi ekspresowej S5 poruszał się patrol motocyklowy Inspekcji Transportu Drogowego. Dwóch inspektorów miało zająć się kontrolowaniem pojazdów obsługujących budowę nowej ekspresówki. Ich uwagę przyciągnęło jednak białe, dostawcze Renault.

Już na pierwszy rzut oka widać, że z busem coś jest nie tak. Nadwozie znajduje się bardzo blisko nawierzchni, co wskazuje na znaczące przeładowanie. Inspektorzy zatrzymali pojazd do kontroli i dokładnie go zważyli.

Przeładowany-bus

WITD Poznań – motocyklowy patrol inspektorów

Okazało się, że zamiast 3,5 tony masy, pojazd ważył dokładnie 8,7 tony. Teoretycznie oznacza to przeciążenie o 150%, jednak w praktyce należy od tego odjąć masę samego pojazdu. Tego typu dostawczak może mieć maksymalnie 1200 – 1300 kg ładowności.

Kierowca przekroczył ten limit kilkakrotnie, narażając pozostałych użytkowników drogi na ogromne niebezpieczeństwo i stwarzając poważne zagrożenie. Przewidziano dla niego maksymalną możliwą karę oraz zakaz dalszej jazdy do czasu rozładowania nadmiaru ładunku.

Parkingi TIR

Mapa Parkingów TIR na terenie całej Europy. Zaplanuj podróż i znajdź parking dla siebie.

Zakazy Ruchu

Zakazy ruchu samochodów ciężarowych w Europie.
Sprawdź kiedy nie możesz jeździć ciężarówką.

Odcinkowy Pomiar Prędkości

Sprawdź mapę punktów, w których prowadzony jest odcinkowy pomiar prędkości.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress