Strona Główna » ITD i GITD » Citroen C15 – dostawczak przewożący dwa byki
Citroen-C15

Citroen C15 – dostawczak przewożący dwa byki

06/05/2015, Kategoria: ITD i GITD Autor: Bartosz Pokrzywiński

Na drodze krajowej nr 5 w okolicach Szubina kierowca dostawczego Citroena przewoził dwa małe byki. Teraz stanie przed sądem.

Transport zwierząt, bydła, zawsze musi odbywać się ze szczególnymi warunkami. Po pierwsze ze względu na to, że jest to bardzo trudny “ruchliwy” towar, po drugie to przecież przewóz żywych istot, które wymagają humanitarnego traktowania. Kierowca tego dostawczaka całkowicie zignorował jednak te przepisy.

Policjanci służby drogowej z Nakła postanowili zatrzymać do kontroli Citroena C15, którego stan techniczny wydawał się bardzo kontrowersyjny. Po zatrzymaniu auta okazało się, że jego kierowca poruszając się na drodze krajowej nr 5 w okolicach Szubina przewoził dwa małe byki.

Transport zwierząt bez zezwolenia

Bez żadnego dodatkowego zabezpieczenia byki stały po prostu na pace auta, które dodatkowo nie miało dowodu rejestracyjnego. Zabrany on został już wcześniej za zły stan techniczny pojazdu. Kierowca tłumaczył się tym, że chciał pomóc znajomemu przetransportować zwierzaki.

Wniosek o ukaranie właściciela Citroena C15 trafił do sądu, gdzie odpowie on za niezapewnienie odpowiednich warunków zwierzętom, a także kierowanie pojazdem niedopuszczonym do ruchu.

Parkingi TIR

Mapa Parkingów TIR na terenie całej Europy. Zaplanuj podróż i znajdź parking dla siebie.

Zakazy Ruchu

Zakazy ruchu samochodów ciężarowych w Europie.
Sprawdź kiedy nie możesz jeździć ciężarówką.

Odcinkowy Pomiar Prędkości

Sprawdź mapę punktów, w których prowadzony jest odcinkowy pomiar prędkości.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress